Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Disney's Darkwing Duck

  • PC 85
Jediná hra z kolekce Disney Afternoon jejíž předlohu si vůbec nevybavuji. Snad jsem seriál nikdy neviděl nebo neutkvěl v paměti. Hře to každopádně nijak nevadí a obstojí i sama o sobě. Jde totiž o nejpropracovanější plošinovku v kolekci. Jako kačer Kabrňák bráníte město před zločinem a na konci každé z sedmi úrovní porazíte jednoho zločineckého bosse. K dispozici je slušná základní zbraň schopná tří výstřelů rychle v řadě, nalézt lze ale i další jako plynový granát nebo blesky střílející do šikma. Střelbu nepřátel je možné mimo vyhnutí i vykrýt svým pláštěm, což se v některých situacích hodí. Stejně tak různé zbraně mohou výrazně pomoci v konkrétních situacích.

Tempo je tentokrát spíše rozvážnější, postupoval jsem více opatrně a likvidoval protivníky hezky jednoho po druhém. Jedinou výjimkou byla úroveň v lese, kde je lepší některé části proběhnou rychleji i za cenu ztráty části zdravý. Obtížnost je celkem rozumná, jen v několika málo částech naroste. Souboje s bossy jsou po odhalení slabin také v pohodě. Vystačil jsem s ukládáním na začátku úrovní a před bossy, přetočení využito asi dvakrát. Moc se mi do toho nechtělo, ale ten jeden úsek mi prostě nešel. Postup je opět částečně nelineární, v prvních dvou fázích je výběr ze tří úrovní a až závěrečná sedmá je pevně daná. Darkwing Duck také nejvíce sází na filmovost a řekl bych že i příběh. Například animace při vstupu do každé úrovně vyvolává dojem, že si s tím dali autoři trochu více práce. Celkově jde o velmi dobrou plošinovku, kterou jsem si s radostí zahrál.
+16