Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Braveland Wizard

  • PC 65
Druhá hra ze série Braveland nepřináší žádnou revoluci. Jde stále o souboje ve stylu HOMAM, které spojuje jednoduchý příběh a téměř lineární mapa. To "téměř" znamená, že narazíte na pár rozcestí, znamenající jeden odlišný souboj, a pár krátkých slepých cestiček. Není nutné absolvovat všechny souboje na mapě, ale doporučuji to. Je třeba získat zkušenosti na odemčení kouzel a peníze na nákup jednotek a vybavení. Trochu přivydělat si lze na třech políčkách, kde lze souboj vždy po nějaké době opakovat. Není to nekonečné, ale trochu to pomůže. Druhů jednotek je více než můžete vzít na bojiště, takže je možné vybrat ty nejvhodnější. Preferoval jsem jednotky schopné boje na dálku, oslabení nepřítele ještě než k vám dojde se hodí. Obtížnost je spíše nižší, většinu hry není problém projít na první pokus. Při záseku stačí dokoupit pár jednotek nebo přeskládat skupinu.

Příběh je přítomen, víc o něm vědět není nutné. Grafika odpovídá mobilnímu původu, ale pro dané účely je naprosto dostatečná. Je přehledná a i ovládání je od první chvíle jasné. Hudba je po chvíli otravná, je lepší si pustit vlastní. Hratelnost je vlastně velmi příjemná, hra hezky odsýpá, není náročná, ale ani nejde jen bezhlavě klikat na útoky. Zkrátka příjemná strategie na 3-4 kratší herní sezení. Herní doba je kolem šesti hodin, nedoporučuji to hrát v kuse, hra by se omrzela. Do budoucna se vůbec nebráním dalším dílům.
+21