Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jumas

Jumas

 

Komentář

Přejít na komentáře

Tom Clancy's Splinter Cell

  • PC 80
Za dávných časů, kdy jsme ještě s bratrem kupovali časopis Level vcelku pravidelně, se mi dostal do rukou Splinter Cell. Hra, o které jsem toho už hodně slyšel (převážně kladného), ale nevěnoval jsem tomu moc velkou pozornost, protože mě střílečky, ke kterým jsem Splinter Cella mylně řadil, nikdy moc nebavily. Když už jsem ji ale vlastnil, tak proč ji nevyzkoušet.

Jaký pocit příjemného překvapení ve mně propukl při prvním spuštění mé první stealth akce, jakou jsem měl tu možnost si zahrát, si ani neumíte představit (předtím jsem ani nevěděl co to stealth akce vůbec je). Takových možností, jako právě tady, se mi nedostávalo v žádné jiné mnou odehrané hře. Projití mise bez nutnosti nebo přímo zákazu zabití jediného člověka, slaňování ze střechy domů, lezení po pletivu, roznožka v úzkých prostorech, přitisknutí se ke zdi a mnoho dalších úkonů a vymožeností dodává Splinter Cellovi, spolu s temným prostředím, na už tak jedinečné hratelnosti. Hodně jsem využíval také rozličné funkce zbraní, jako například příchytné kamery, kterou jste vystřelili na určité místo a z něj jste pak mohli sledovat co se děje okolo.

Mezi největší zápory patří občasná lineárnost a příběh, který je, jak už píše Walome, zaměřen až moc na politiku, ale v zápalu hry si těchto nedostatků ani nevšimnete.

Pro: temné prostředí, hratelnost, hodně možností pohybu, likvidace nepřátel a funcke zbraní

Proti: příběh až příliš zaměřen na politiku, občasná lineárnost

+23