Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Musaic Box

  • PC 70
Hidden object her je nepřeberné množství a je těžké mezi nimi najít takovou, která by nebyla jen o (někdy až frustrujícím) hledání. Já hrál snad jen Zulu's Zoo, což není titul čistě jen o hledání skrytých předmětů. A stejně je na tom i Musaic Box. Skryté předměty, v tomto případě části notových záznamů, zde sice hrají důležitou roli, ale stejně tak důležité je i sestavování skladeb, které jsem musel pomocí dílků různých tvarů správně poskládat.

Líbila se mi jak občasná potřeba určité činnosti pro nalezení papírku (otevření knihy, rozsvícení lampy, složení předmětu), tak i postupem času obtížnější skládání. Zpočátku bylo málo dílků, takže bylo snadné si se skladbou poradit, ale později jsem měl jako nápovědu k dispozici jen záznam podružného nástroje nebo dokonce záznam chyběl celý a navíc se zvětšila skládací plocha a přibyly dílky.

U poslední skladby jsem se již řádně zapotil. Chtěl jsem to vzdát a podívat se na návod, když mě napadlo správné řešení. Musaic Box určitě neoslní herní dobou a pět místností jsem měl vysbíráno vcelku rychle, skládání trvá o něco déle a záleží především na šikovnosti a hudebním sluchu. Já si vzal později sluchátka a šlo mi to o hodně lépe, protože jsem slyšel i tóny, které z reproduktorů tak patrné nebyly. Určitě mohu Musaic Box doporučit jako příjemnou jednohubku, jen nebuďte jako já a nasaďte si sluchátka hned se spuštěním hry.

Pro: sestavování skladeb, zpestření při hledání, vyvážená obtížnost

Proti: krátké

+15