Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Hadr

  • PC 75
Tak tohle byl zajímavý zážitek. Ateliér Duchů je trochu netypické vývojářské studio, které má na svědomí řadu netradičních projektů a pracuje mimo jiné i na deskovce Hlad s pojídám figurek. To se pak nedá čekat hra, na kterou po pár dnech zapomenu, ale naopak něco, co ještě nějakou dobu z hlavy nevyženu.

Pro fanoušky kouzelníků je Hadr povinnost, protože tu jde především o mizení předmětů. Chvíli jsem si musel zvykat na ovládání, ale trvalo to jen pár levelů. Těch je sice jen 13 (včetně menu a titulků), já si však na jejich malý počet nestěžuji, protože jsem v nich dle Steamu strávil 6,6 hodin, především tedy kvůli plnění achievementů.

Nechat zmizet úplně všechno v jednom z posledních levelů byla opravdu výzva, ale to už jsem měl k dispozici tři hadry. Jednodušší bylo nenechat zmizet vůbec nic, což však nebyla taková zábava a spíš jsem se jen bál, aby se něco nepokazilo.

Hra obsahuje řadu bugů. Občas kus předmětu kouká skrz látku (váza, lampička, polštář), takže daná věc nezmizí, někdy zlobí ovládání a někdy dojde k takovému záseku, že je třeba restartovat úroveň. Nejde ale o nic strašného a příliš častého. Znovu už si Hadr asi nezahraji, protože jsem vyzkoušel snad úplně vše, co nabízí, ale určitě ho mohu doporučit, zvláště hráčům logických her.

Pro: mizení předmětů, netradiční hratelnost, interaktivní menu a titulky

Proti: bugy

+23