Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Josef

Josef

Invalidní publicista / talentovaný paznechtář • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

The Chaos Engine

  • PC 90
Tak toto je pro mě esence akčních her. Intenzivní řežba, která svoji sílu nestaví na množství krve či pokosených nepřátel, ale na tom, že hráč musí být neustále ve střehu, aby mu nějaký mutant nevletěl do zad. Potřeba totální soustředěnosti a nemožnosti na vteřinu vydechnout, navazuje při prolézání jednotlivými levely ten krásný stav, kdy ceníte zatnuté zuby, po skráni pomalu stéká kapka potu a v oku se vám nebezpečně jiskří...

Atmosféru podporuje naprosto geniální industriální hudba, možnost volby z různých hrdinů (ergo herních stylů) a kooperativní mod, který se kupodivu dá dobře hrát i s počítačem. I když bych si přál někdy mít za parťáka živého avatara, ach.

Levelů není nijak zvlášť moc, ale jsou dobře nadesignované a každý z nich je ultimátní výzvou. Nejen k tomu najít z něj východ, ale hlavně odhalit všechny skryté bonusy a poklady, za které je potom možné vylepšovat vlastnosti a vybavení postavy (asi bych se nestyděl nazvat to RPG prvky).

Krásná, detailní grafika už všechny klady jen podtrhuje. Bitmapové jsou prostě zasloužená legenda.

Chaos engine je dokonale hratelný v jakékoli době.

Pro: hudba!, akce!, napětí!, level design!, Bitmap Brothers!!!

Proti: některé druhy nepřátel jsem fak nenáviděl:-)

+18