Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ondřej • 23 let • ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

Broken Sword: The Angel of Death

  • PC 70
Abych byl upřímný vůbec nevím jestli řadit sérii Broken Sword ke svým oblíbeným adventurám, jelikož každý díl je veskrze stejný a také závěry jednotlivých dílů nepatří k příliš povedeným. Ale i přes tohle všechno a nějaké další negativa mám vždy chuť si dát další dobrodružství z této série, možná je to tím že George je prostě sympaťák a mě vnitřně zajímá co ho v životě ještě potká..no konec monologu.

Ehm George se vrací...tentokrát žije v New Yorku kde má malou právnickou firmu která jim pomalu nevynese ani na pizzu. George si tedy žije svůj nudný život, do chvíle kdy mu do něj vstoupí Anna Maria s informací že v rodině dědí pergamen který v sobě ukrývá informace o pokladu. George ihned souhlasí s pomocí, ale je to asi zapříčiněno tím že po Anně jde mafie která vzápětí Georgovu kancelář obsadila. Poté se do celého příběhu zaplete archa a katolická církev místo templářů bum.

Možná si pamatujete že jsem u dvojky i trojky psal že příběh je z béčkového hlediska povedený, jenže to by to už nesmělo být tolik opakované ! Ano zase tu máme béčkový příběh který není skoro ničím prakticky odlišný od ostatních. Zase nějaké megalomanské spiknutí,ovládnutí světa a další epické blbosti.

Abych byl upřímný příběh mě ze začátku docela táhl a to díky tomu že začínal ve směs akčně, a to tím že vás honila mafie apod. Jednoduše hra začala akčně a svižně bohužel ke konci už to začínalo zase nudit jako skoro každý díl Broken Swordu. Nejhorší na tom je že hru zdoláváte aby jste pak v závěru museli být zklamání z toho jak příběh je tupý a že závěr je zase nelogicky useknut...

No konec pitvání příběhu teď se koukneme na ovládání. Tvůrci se z minula poučili a už nám tu nehází konzolovou hratelnost a ani krabice na hlavu (jako párkrát s krabicemi do kontaktu přijdete ale nebudete s nimi dělat takové cirkusácké kousky jako ve trojce). Spíš mi přijde že krabice ve vývojářském týmu vyčpěly a tak vám sem dají hackovací minihru..uznávám dvakrát je to docela sranda, ale všeho moc škodí a tvůrci opět tuto místy těžkou minihru cpali kde se dá. Ovládání je nyní klasické..můžete se pohybovat myší ale i klávesnicí, kupodivu já jsem preferoval klávesnici hrálo se mi tak lépe.

Grafický kabátek mi na dobu vzniku přijde líbivý i když na jeho úkor opět vypadají některé lokace mrtvě a neživě. Jiné zase díky 3D provedení vypadají vskutku dobře ( především uzavřené prostory). Postavy včetně George vypadají dobře a na Georgovi už jde znát známka času. Takže vypadá víc staře ale pořád je to v duši mladík a to díky dabingu a dialogům.

Samozřejmě v tomto díle se vrací některé známé postavy z minulých dílů a s některými se bohužel ani nesetkáme jako třeba s Andrém upřímně mi tento blbeček chyběl. Z nových postav bych vypíchl například bezdomovce Archieho nebo kněze co je milovník akčních filmů. Dialogy jsou samozřejmě opět kvalitní a místy i vtipně napsané. třeba George tu místy hláškuje jak o život a já si ho díky tomu oblíbil ještě více. Takže ano humor tu je a podle mě funguje.

Obtížnost je každopádně poměrně vysoká jak je u série zvykem takže hráči předešlých dílů ví do čeho jdou. Obtížnosti ale také nepomáhá 3D zpracování lokací kde se lehce něco přehlédne. Jo a ještě hra je obohacena o akčnější prvky jako přelejzání překážek apod.

Abych nezapomněl lokace jsou podle mého v tomto dílu zajímavé a byl jsem s nimi spokojen.

Soundtrack je jako vždy nevýrazný ale příjemný na poslech.

No co dodat George se vrací bohužel pomalu ztrácí dech . Dostalo se nám lehce průměrného pokračování se slabým příběhem a ani to kouzlo už v tomto díle není. Samozřejmě hra má mnoho plusů ale když už po čtvrté vidíte to samé nemůžete šáhnout po vyšším čísle. No nashle u pětky Georgi !

Pro: George je pořád sympaťák,některé postavy,lokace,dialogy,humor, výběr mezi ovládáním, soundtrack je příjemný (ale nevýrazný),dabing.

Proti: příběh,pořád to samé, pro někoho hacking.

+12