Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Patrik Pajer / 26 let / Testování organických subjektů v laboratořích Aperture / Tábor (ČR - kraj Jihočeský)

Komentář

Přejít na komentáře

Star Wars: Knights of the Old Republic

  • PC 90
Před dávnými časy v jedné předaleké galaxii...

Kdo by dnes neznal typický začátek každého filmu ze série Star Wars? V Bioware si v době, kdy se netrpělivě čekalo na završujicí díl filmové ságy, řekli, že toho umaštěnce Skywalkera už mají po krk a že oni přece dokážou vymyslet daleko lepší příběh než pohádku o dvou stranách mince a zlém čarodějovi...

[létajicí žlutá písménka]4000 let před tím než se narodil největší hrdina galaxie (a tím nemyslím Jar-Jar Binkse...) se Stará Republika zmítala ve válce. Jak už to tak bývá, Sithové si řekli, že chtějí moc. Darth Revan a jeho učedník Darth Malak začali hledat tajemnou Star Forge s jejíž pomocí by snadno zdecimovali celou republikovou flotilu. Darth Revan si ale nedal pozor a byl zabit na velícím můstku neškodnou blasterovou střelou (Nebo nebyl?). Malak si přivlastnil jeho místo a pokračoval ve zesměšňování stavitelů republikových lodí. Ještě že se objevil hrdina...[/létajicí žlutá písmenka]
Ano, objevil se hrdina. Protože se jedná o RPG, na začátku si stvoříte hrdinu k obrazu svému a za chvíli se probudíte se ztrátou paměti.
Soubojový systém je inspirován předešlými hrami od Bioware, tj. máte družinu, v tomto případě tříčlennou, když narazíte na nepřítele čas se zastaví a vy můžete svým gerojům zadat rozkazy. Cestou nabere 8 spolubojovníků, nepočítejte ale s tím, že s vámi všichni vydrží až do konce.
Pocit z boje je skvělý, ať už mácháte mečem či střílíte po nepřatelech z blasteru. Postavy, využívajicí Sílu (SW ekvivalent many) mohou používat zvláštní schopnosti jako léčení či blesk Síly.
Ve hře navštívíte docela dost různých planet, takže stereotyp nehrozí.
I tato hra má pár ale. Jedno velké, co mi vadilo celou hru, je bohužel kamera, kterou nelze ovládat myší, ale pouze tlačítky A a D. Druhou muškou je konzolový inventář.

Pro: Systém soubojů, příběh, hudební doprovod, variabilita lokací

Proti: Kamera, inventář, ke konci stereotypní boje

+10 +11 −1