Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Resident Evil 5

  • PC 85
A další coop hra pokořena. Opět se jednalo o perfektní akci, byť možná až moc koridorovou. Pátý Resident Evil je mnou první pokořenou hrou této série a proto nebudu srovnávat se staršími díly.

Capcom umí! Opět udělalo kvalitní akci pyšnící se výbornými filmovými animacemi, které připomínají klasický béčkový letní blockbuster. Jak nadabování, tak hudba jsou na vysoké úrovni. Díky velmi detailní grafice to všechno krásně vypadá a díky skvělé optimalizaci se to i svižně hýbe.

Po hratelnostní stránce jde o jednoduché střílení skrz koridory vedoucí z bodu A do bodu B. Pro jednoho hráče to nejspíš působí jak klasická střílečka, ale jakmile se sejdou dva sehraní parťáci, hned je o zábavu postaráno. Na výběr je ze slušně velkého množství zbraní a díky neustálému nedostatku munice je nutno šetřit, což mi přišlo jako skvělý nápad. Škoda jen, že v závěrečných pasážích už to tolik neplatí. Zato závěrečný boj s bossem jsme si užili. Není nic lepšího, než poslední kulkou ve sniperce srazit poslední kousek nepřítelova života a tím ho poslat do horoucích pekel (a to doslova).

Trochu haprovalo ovládání, obzvláště mi vadila nemožnost pohybu při míření. Nebylo to nic, co by výrazně kazilo hraní, ale občas by se tato možnost v hektických přestřelkách hodila. Dále vytknu debilně vyřešený inventář, kdy během boje dá slušně zabrat jen jednoduché vyléčení. Ale pravda, že to je spíš o zvyku, a ke konci to už hráč zvládá levou zadní.

Závěrem bych dodal, že hra disponuje slušnou herní dobou. Příjemně se to hrálo a mám i takový pocit, že neuplyne dlouhá doba a dáme repete. 85%

Dle statistik jsme hráli 19h 25m a 26s.

Pro: správně béčkový příběh a promakané animace, návykové střílení a zvrácené potěšení při každém headshotu, krásná a svižná grafika, závěr

Proti: možná až moc koridor, drobné nedostatky v ovládání

+20