Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Walking Dead - Episode 1: A New Day

  • PC 90
Komentář a hodnocení se týká celé The Walking Dead: Season One.

Rovnou na začátku píšu, že vůbec neznám komiks, ale viděl jsem seriál Živí mrtví.

Hra je zpravovaná v komiksovém stylu a to se mi libí. Navíc mi dobře jede i na slabším HW.

Hra je zaměřená hlavně na příběh a hráčovo rozhodnutí, které jsou nevratná a ovlivní další příběh hry. Na některé je dost času a na některé velmi málo. A ukvapené rozhodnutí pak hráče může mrzet nebo štvát po zbytek hry, jelikož je rozhodnutí nevratné a to hře dodává tu správnou atmosféru.

Celkem ve hře není moc herních prvků ve smyslu klasické akční hry nebo adventury a hra prakticky nevyžaduje žádný skill. Celé je to právě o těch rozhodnutí a emocích. Každý se může rozhodnou jak chce a nemusí si hrát na dobráka nebo dodržovat nějaké morální hodnoty a naopak.

Ve hře hrajete za postavu Lee Everetta, učitele historie, který je odsouzený za vraždu senátora který spal s jeho ženou. Po vypuknutí zombie apokalypsy narazí na opuštěnou holčičku Klementýnku, kterou se rozhodne chránit a chce jí pomoc vypátrat její rodiče. Cestou potkávají další lidi a vytvoří skupinku přeživších s kterou pak putují dál a samozřejmě se musí vypořádat nejen se zombíky, ale i dalšími ne-vždy kladnými přeživšími (včetně rodinky kanibalů) a spoustou nesnadných rozhodnutí.

Bohužel na některá rozhodnutí je velmi málo času, dokážu to pochopit v případě výběru zachránit jednu ze dvou postav když utočí zombíci. Ale někdy mi vadilo, že jsem ani pořádně nestihnul přečíst všechny odpovědi a už čas vypršel. Ale těch naštěstí nebylo tolik.

Pro: PŘÍBĚH, postavy, dialogy, atmosféra

Proti: někdy velmi málo času na důležité rozhodnutí, málo akčních a "puzzle" částí

+11