Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Punch Club

  • PC 80
Hra je pojatá v retro stylu a dle popisu se jedná o " Bojový manažerský simulátor s prvky RPG a tycoon her" což je vcelku výstižné.

Na začátku začínáte samozřejmě s nulovými staty a skilly. Hned dostanete na ulici "nakládačku", ale naštěstí
potkáte Micka (který jako by z oka vypadl postavě Mickey z filmu Rocky), který ti dá rady do života a začne tě trénovat.

Takže začne kolotoč do práce vydělat peníze, trénink, jídlo, spánek, zápas a stále dokola. Souboje jsou automatické a kromě zvolení taktiky, bloků a úderů do nich nemůžete zasahovat. Na výběr máte ze 3 stylů bojové školy (medvěd, tygr a želva) Každý je zaměřený na něco jiného (síla, rychlost, výdrž) a hra je udělaná tak, že nemáte moc možností je kombinovat nebo mít všechny staty na maximum. Začínáte v amatérské lize a pouličních bitkách a vaším cílem je být šampion a získat pozvánku na speciální turnaj pro nejlepší bojovníky. Samozřejmě je k tomu příběh, inspirovaný filmy (Rocky, Batman, Double Dragon, ...) kde hledáte vraha svého otce, stane se z vás superhrdina, zamilujete se, .....

Celá hra je přímo napěchovaná "Easter eggs" odkazy na filmy, seriály, komiksy, reklamy, apod.. Je to toho fakt hodně něco je jasné hned, něčeho si pomalu nevšimnete.

Hra se hraje dobře, má dobrou hratelnost je zábavná, vtipná, ALE co mi fakt vadilo je systém tréningu, respektive ztráta expů na konci každého dne, takže pak opravdu hoooodně času musíte trávit cvičení, což je celkem otravné až frustrující. Jelikož ty ztráty jsou celkem velké, navíc třeba v den kdy máte zápas nebo i více zápasů staty také klesnou, bych spíš čekal, že buď v den zápasu neklesnou tolik nebo naopak stoupnou, jelikož zápas je určitě náročnější než si v posilovně házet činkami. Celkově to zas takový problém nebyl, když člověk pochopil mechaniku hry, ale nějaké zlepšení by v systému tréningu určitě udělat šlo.

Celkově mohu hru určitě doporučit a jestli bude druhý díl, tak si ho určitě nenechám ujít.

Pro: zábavnost, souboje, Easter eggs, vtipnost

Proti: systém tréningu, konec, krátkost

+9