Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Never Alone

  • PC 75
Hra se odehrává na Aljašce a člověk hraje za malou eskymáckou holčičku a jejího kamaráda lišku. Mezi objema se můžeme celou hru přepínat. Některé situace totiž vyřešíme buď pouze s holčičkou anebo s liškou.
Úkolem je zachránit svou vesnici před ohněm, mrazem i zlým mužem. Celý příběh nám vykládá starý vypravěč v jazyce Inuitů a je doprovázen zajimavými kreslenými animacemi. V celé hře můžeme také nalézt sovy, které otvírají krátké dokumentární filmy, které se vztahují buď přímo ke hře nebo k životu předků dnešních Inuitů na Aljašce.

Myslím si, že graficky je hra docela povedená a krásně vyjadřuje tu mrazivou atmosféru a drsnost krajiny plné sněhu a ledu. S ovládáním už je to místy horší, docela často se spoluhráč ovládaný počítačem nesmyslně zasekne a vy se nemůžete pohnout dál. Anebo, což je ještě lepší :-), se nechá zabít.

Never Alone je klasická hopsačka. Najde se tu pár zajimavých nápadů, ale než jsou dokonale využity, tak člověk zjistí, že hru dohrál. Jde opravdu spiš o hříčku s dokumentárními filmečky.
I bonusový datadisk je velice kraťoučký, i když se mi líbí nápad, že se odehrává celý v loďce na řece.

Taky bych spíš přivítal, kdyby bonusovým materiálem byl ucelenější dokument o Inuitech a ne jenom krátké vsouvky během hraní.

Celkově se mi hra líbila, i přes pár chyb a dosti krátkou hrací dobu. Jako hříčka na jedno odpoledne či večer je téměř ideální.

Pro: příběh, atmosféra, grafika, hudba

Proti: příliš krátké

+13