Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Michal • 29 let • ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

Back to Bed

  • PC 60
Dlouhou dobu jsem hru odkládal, až jsem na ní zcela zapomněl. Když jsem jí opět našel mezi hrami na steamu, hned jsem si říkal, že bych jí mohl zkusit a také, že se výborně hodí do sekce Herní výzvy - Zapomenutý kousek.

Na celé hře se mi nejvíce líbilo její grafické zpracování a námět hry, který je lazen do stylu snu (pokřivené zdi, zprohýbané hodiny, …). Po celou dobu hrajete za zelenou kočku s lidským tělem, která se snaží dostat svého pána Boba, který je náměsíčný, zpět do postele, aniž by byl probuzen při ze svého snu. Musel jsem čelit nebezpečným chodícím budíkům, psům, dlaždicím s ostrými zuby či létajícím šachům. Nejčastěji jsem však měl problém, že Bob spadl mimo vyhrazenou mapu.

Hru jsem dohrál relativně za chvilku. Čekají zde na hráče dvě úrovně obtížnosti a dohromady pouze 30 levelů. I přesto, že se jedná o logickou hru, většinou jsem doplatil na pomalé reakce, je potřeba být stále ve střehu a řádně promyslet každý krok. Co se týká celkového konceptu hry Back to bed, je to jedna z jednodušších her. Byl jsem tudíž celkem zklamán, neboť během hry poznáte pouze pár mechanismů, které v rámci hry využijete. Hlavním předmětem, kterým měníte směr pohybu Boba je jablko, které musíte vždy před něj umístit. Ve hře vidím nevyužitý potenciál, co se týče obtížnosti či počtu levelů.
+8