Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jan Bodorík • 27 let • Jihlava (ČR - kraj Vysočina)

Komentář

Přejít na komentáře

Half-Life: Blue Shift

  • PC 75
Underrated. Ale dávám tomu 75%, protože to prostě není tak originální a expanzivní jako první pokus Gearboxu o Half-Life. Je to to samé jako HL1, akorát s implementovaným HD packem a několika originálními prvky, jako je pár puzzlů (barel mezi dva dráty rozbušky mě fakt ohromilo) a interakcí s výborným, zasekávacím, Dr. Rosenbergem. Ale není to nic hrozného, AI jsou i horší.

Je to must-play pro každého "odborníka" na Half-Life. Sice nemám nastudovanou každou nuanci na Combine OverWiki, ale vím, že to má tu správnou atmosféru, opět. Souboje jsou trochu znevážený brněním (60 vesta, 40 helma), které občas najdete. Ale nic hrozného, umírat na Hard se dá furt. Originalita se najde v pár malých detailech, jako je sledování Dr. Giny Cross, jak převáží krystal z Xenu, koukání se na Gordona, jak jde znuděně a pomalu pro HEV suit, zapnutí vodovodů/sušáku na ruce, zmražení Vortigaunti. No není toho mnoho a chybí např. originální soundtrack, který je ve hře napodobeninou či přímo kopií Opposing Force.

Dohráno za sladkých 3,2h (6.6 hrs on record), stará série znovudohrána, a teď ten Half-Life 2, muhaha.

Review na Steamu (anj)

Pro: (Mr.) Barney Calhoun, Detailnost a HD pack, Half-Life

Proti: Krátkost, Absence (otravného) bosse (díky bohu)

+25