Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Marcel • 35 let • You gotta do what you gotta do • Praha (ČR - kraj Praha)

Komentář

Přejít na komentáře

Alan Wake's American Nightmare

  • PC 55
Pro někoho horší, pro někoho lepší Alan Wake, sám se řadím do první skupiny, protože celou dobu jsem dumal nad tím, jestli je to recese či to Remedy myslí doopravdy. Naroubování příběhu dává smysl jen při velké představivosti, přičemž jeho konec to naprosto devastuje Byl to sen, záblesk budoucnosti, nebo to nebylo nic? Panebože :D.

Alan se dobře prodává, fajn, tak uděláme nějaká DLC, ... viz komentář Garreta. Narozdíl od něj ale dávám průměrné hodnocení 50 %, protože hra nebyla příliš dlouhá aby mě nějak zvlášť začala nudit, ovšem všechno je oproti původní hře ořezané, až na chabé výjimky jako rozšířený arzenál, kde se představí například M4, útočná brokovnice, upilovaná brokovnice, samopal... Chvilkama jsem si připadal jak při hraní GTA: American Nighmares. Souboje jsou překvapivě fajn, Alan toho vydrží víc a hlavně už se na vás nesesype obrovská hromada nepřátel jako strouhanky na vepřové řízky oplácané babičky. Aj pavouci jsou OK, arachnofobií sice netrpím, ale že bych je zrovna miloval, to taky ne.

Jsou tu jen tři lokace, které se třikrát zrestaurují... Ne, to je špatné slovo. Zkrátí se. Ano, zkrátí. Každé vrácení do lokace je kratší a kratší a možná je to tak dobře, protože jinak bych to asi ani nedohrál :) . Tři NPC působí jako kdyby si vývojáři po úspěchu Alana Wakea nakoupili od amerických policajtů hromadu ganji a zhulili se jak papriky, stejně tak systém checkpointů.

Je to vcelku zbytečná hra, nepřinášejíc k pochopení Alana Wakea nic, co byste nemohli oželet, avšak jedná se o poměrně zábavnou hru, která staví na své krátkosti. Buď si to přeberte sami, nebo to nechte na Popelce.

Achievs: 5/12

Pro: dobré souboje, pavouci, trochu atmosféra

Proti: krátké, nehodnotný příběh, NPC

+25