Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Radek Marcin • 37 let • p(r)odavač sluchátek na www.audigo.cz :-) • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Legend of the North: Konung

  • PC 25
PC CD orig/ Grafika 4/10 Hudba 2/10 Hratelnost 3/10 Zábavnost 2/10

Osud této hry v mé poličce je mnohem delší než by si tato hra zasloužila. Samotná hra zabere několik týdnů hraní, protože je hodně rozsáhlá. To je taky možná důvod proč jsem si na ni netroufl už dříve. Hru jsem si koupil někdy před osmi lety. V době kdy sice sbírala průměrné recenze, to mě ale od ní neodradilo. V té době zase nebyl nějak extra velký výběr RPG her a tak člověk děkoval za každou co vyšla.

Teď jsem dostal chuť na nějaké RPGéčko a řekl jsem si že je nejvyšší čas se do této hry pustit. Grafická stránka hry se s trochou nadsázky podobá Baldur´s Gate nebo Diablu. Rozdíl je v tom, že není tak detailní jako ve zmíněných hrál, celkem rychle zastarala a nízké rozlišení jí taky nepomáhá. Přežít se to ale dá, nebo chcete-li zvyknout se na to dá. Líbil se mi celkem hezky vyvedený inventář a běžně rozmístěné prvky v charakteru. Dabing dialogů tu je, nějaké zvuky taky, jen hudby jsem se za dobu hraní nedočkal.

Nejhorší je to však se samotnou hratelností. Ta je zastaralá, chození je pomalé, boje jsou nudné a navíc hned ze začátku obtížné. Nebo mi řekněte jak je možné, že si nedám ani první protivníky? Nerad dávám takovou těžkou kritiku hře, které jsem v podstatě nedal nějakou větší šanci. Ale je potřeba brát ohled na jiné a daleko lepší hry. Proto raději tuto hru přenechám někomu, kdo je více trpělivý a bude se jí náležitě věnovat, protože věřím, že když do ní proniknete, tak vás bude i slušně bavit.

Hru jsem začal hrát 23.1.2010
U hry jsem strávil: 20 minut

Pro: Je to RPG, je jednoduché na pochopení, obsahuje zajímavý příběh

Proti: Má zastaralé technické zpracování, slabou hratelnost a velkou obtížnost

+6 +10 −4