Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Radek Marcin • 37 let • p(r)odavač sluchátek na www.audigo.cz :-) • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Alien Shooter

  • PC 75
PC CD orig./ Grafika 6/10 Hudba 8/10 Hratelnost 8/10 Zábavnost 8/10

Alien Shooter se řadí mezi jednoduché, avšak zábavné hry určené především na odreagování. Její životnosti není sice kdovíjaká, ale při střídmém dávkování vám vydrží na takové 2 týdny. I když ono je to těžké se od tak zábavné hry odpoutat a proto jsem nejeden večer šel spát až kolem půl druhé ráno s tím, že teď už si to další kolo musím opravdu nechat na zítřek, jinak ráno nevstanu do práce.

Grafická stránka je již dneska postarší, ale moc to nevadí. Jednak zatím nemám možnost srovnávat s pokračováním, ale především i když je jednodušší, bez větší dávky detailů a efektů, tak rozhodně neurazí. Je přehledná a přesto ne nudná. Rozhodně dostačuje. Jen variabilita prostředí mohla být větší a délka hry rovněž tak. Mít 3 mise cca po 6 levelech není na kdovíjak dlouhou procházku mezi vetřelci a jinou havětí.

Ta je naštěstí hodně rozmanitá a pestrá. Kdy postupně kolo od kola dostáváte pod hlaveň stále tužší a tužší kousky. Náhodou k tomu si můžete do každého kola dokoupit lepší zbraně a více munice. K tomu armor, lékárničky, životy a nebo vylepšení své rychlosti, maximálního počtu života, účinnosti zbraní nebo obrany. Takže takové malé RPG prvky. A nutno říct, že váš rozpočet po každém kole je na hraně životního minima a tak musíte přemýšlet co koupit a co počká do příště. Osobně jsem se přesvědčil, že je nejlepší investovat do co nejsilnější zbraně a hodně munice. Protže když nemáte čím ty šmejdy z vesmíru vystřílet, tak vám nepomůže ani plný počet životů a lékárna k tomu.

Jestli jsem si zanaříkal na krátkou délkou hry, tak kdo bude chtít může si vybírat ze tří obtížností a po dohrání kampaně má možnost si zvolit litý boj kde hrajete pořád stejnou mapu a snažíte se překonávat score. Ideálně si to zahrát s přáteli. Když to shrnu, tak jsem z hrou velmi spokojen. Je to příjemná hra pro relax po škole nebo po práci, je jednoduchá, návyková a zábavná. Nic víc není potřeba.


Hru jsem začal hrát: 28.2.2010
U hry jsem strávil: 7 hodin a 15 minut

Pro: velká porce nepřátel, slušný arzenál zbraní, zábava, hratelnost, hudba...

Proti: délka hry, vydrží 2 týdny střídmého hraní, trošku postarší grafika

+20