Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Crash

Crash

 

Komentář

Přejít na komentáře

The Elder Scrolls: Legends

  • PC 75
Odinstalovat! ... Smazat! ... Zrušit! ... Zakázat! ... Vypnout servery! ... Prosím...

Jestli jsem v někom teď vyvolal pocit, že to musí být strašná tragédie, tak je vedle jak ta jedle. Ta hra je totiž hodně povedená, až tak povedená, že ve mě vyvolala největší herní závislost za posledních 15 let. Rodina si mě poslední měsíc moc neužila, i když možná jsou rádi, že mají ode mě pokoj. Jakmile mám totiž volnou chvilku rozjíždím další online souboj karetních balíčků. Přitom takové Hearthstone, které TES Legends podle všeho výrazně kopíruje, jsem úplně ignoroval. Asi to bude tím, že svět série Warcraft mě nikdy moc nezaujal, to u The Elder Scrolls je tomu přesně naopak. A právě to, že je to z TES série a navíc free to play mě nakoplo k tomu, abych to nainstaloval, se záměrem, že odehraji story mód a zapomenu, že ta hra existuje. No dopadlo to úplně jinak.

Příběhová kampaň skutečně nestojí za víc, než za zapomenutí na její existenci. To je také odpověď na otázku, proč jsem tomu dal jen 75%, když mám tak oslavný úvod komentáře. Navíc tu příběhovou kampaň odehrát musíte, protože jinak vám další režimy zůstanou zamčené. Ono to svojí logiku má, protože někde musíte získat první balíčky karet a naučit se základní pravidla hry. Ale ta pravá zábava je až v jiných režimech.

Nicméně nemusí jít jen o online hraní, je tu totiž i sólo aréna, kde si na začátku stavíte balíček 30 karet, kdy si postupně vybíráte vždy 1 kartu z 3 nabídnutých, a poté se snažíte porazit devět AI protivníků, kdy se vám navíc mění a ztěžují postupně pravidla hry a po 3 vašich porážkách následuje game over. A věřte že to není žádná legrace. Jediná nevýhoda je, že vstup do arény se platí, buď za 150 herních zlatek a nebo 1,50€. Takže pokud nechcete cálovat reálné prachy, tak nakonec skončíte u online soubojů, kde si za každé tři vítězství vyděláte zhruba 15-40 zlatek a nějakou tu kartu do sbírky.

Online souboje jsou tím hlavním režimem hry. A zatímco v aréně je to více zaměřené na náhodu, tak zde už se utkáváte s dopředu připraveným balíčkem karet a i správná taktika a skill už zde hrají podstatnou roli. To ovšem neznamená, že začátečník se základní sadou karet nemůže porazit magora, co ve hře utratil majlant a má kompletní sbírku legendárních karet. Důkazem budiž to, že ačkoliv jsem do hry nedal ani halíř, tak hned v prvním měsíci jsem se dostal v žebříčku do nejvyššího "Legend" ranku a aktuálně se držím v top 100. Sám jsem zvědavý, jestli se mi podaří zde udržet až do konce měsíce. Každý měsíc totiž začíná nová sezóna, na jejímž konci jsou pak úspěšní hráči odměněni zbrusu novou kartou. Ale je fakt, že jsem v podstatě omezen na agresivní taktiku s cílem zničit protivníka dřív, než bude moct vynést ty mega ultra silné karty. Pro ty dlouhé hry mi prostě zatím ta ideální sestava finišerů chybí. To ovšem neznamená, že bych si hry s takovými balíčky nemohl vyzkoušet, kromě hodnoceného režimu, je tu totiž ještě "Casual" online režim, kde si prostě zahrajete online souboj, aniž by se započítával do žebříčku.

Nechci se moc rozepisovat o herních mechanikách, nicméně zmíním dva zajímavé herní prvky, kterými se prý TES Legends liší od Hearthstone. Za prvé je to herní deska, která je nejenom rozdělena horizontálně na vaší a soupeřovu část, ale i vertikálně, kde vlevo je normální pole a vpravo tzv. stínové pole, ve kterém nelze útočit na čerstvě vynesenou kartu. Člověk tak musí přemýšlet nejenom jakou kartu vynést, ale i kam jí vynést, protože až na výjimky se nedá útočit diagonálně. Druhým zajímavým herním prvkem jsou runy, kdy po ztrátě každých vašich 5 životů, praskne runa, a líznete si kartu. A pokud ta karta má speciální vlastnost "Proroctví", zastaví se soupeřův útok a vy jí můžete okamžitě vynést. Což může zachránit zdánlivě prohranou hru. A z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že je to noční můra nás všech, co hrajeme agresivní balíčky.

Nakonec bych neměl zapomenout na negativa, příběhovou kampaň jsem už zmínil. Občas mi hra zvláštně laguje, vynesu kartu a několik vteřin se nic neděje, než proběhne příslušná akce. Vzhledem k tomu, že jsou kola časově omezená, to může způsobit problém. A asi ve dvou případech mě to samovolně odhlásilo z dobře rozehraného souboje, což tedy dost zamrzí. Jinak zatím protivníků je dostatek, většinou čekám na nalezení soupeře tak 10-20 vteřin, nejvíc to trvalo asi 1,5 minuty, ale je samozřejmě otázkou, jak dlouho komunita vydrží, a jestli za pár měsíců se toto nezmění.

Každopádně TES Legends mě dostalo, zaháčkovalo, a zatím nemám pocit, že by mě to přestávalo bavit. Takže se mějte já jdu zas na někoho hodit "Arrow in the Knee", anebo mu do do cesty postavit otravnou kartu "Adoring Fan". :)

Pro: Skvělá hratelnost; Dostatek režimů; Hratelné i čistě F2P; Zatím dostatek soupeřů; Karty ze světa TES

Proti: Příběh v kampani; Nutnost "platit" každý vstup do arény; Občasné tech. problémy

+22