Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
26 let • MADFINGER Games • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Limbo

  • PC 75
Psát tady asi popadesáté, čím hra vyniká, je už nošením dříví do lesa. Nehledě na to, že se tady k tomu jiní vyjádřili lépe, než bych byl sám schopný. Stylizace, hratelnost, solidní puzzly, mechaniky... to vše je fakt na jedničku a díky tomu hra nepřestane bavit. Budu se však zabývat věcí, se kterou s ostatními nesouhlasím. A je to právě příběh.

I díky názvu jsem si ještě jakžtakž dokázal vyvodit, že je hlavní hrdina asi mrtev a že se vše snad odehrává v očistci? (je to jen má teorie, proto to ani nedávám do spoilerů) Tam to ale končí. Nechápal jsem kam jdu, co je mým cílem a proč se mě jiní lidé snaží zabít. Měl jsem jen kupu neuspokojivých, nesouvisejících teorií. A to mi nestačí. Jsem totiž hráč, co potřebuje najít vysvětlení. Nechápejte mě špatně, nemám nic proti hrám, kde je potřeba si řadu věcí domýšlet, u takových her je ale asi nezbytné, aby byl hráč naladěn na stejnou vlnu jako tvůrci, což však zde nebyl můj případ. Mezi mnou a hrou jsem cítil jakousi propast.

Je ale dost možné, že až budu o pár let starší a zkušenější, najednou mi vše "docvakne" a konečně pochopím tu skrytou hloubku hry. Do té doby ale u mě bude Limbo jen výborná logická plošinovka bez smysluplné cesty a cíle.

9. bod herní výzvy 2017 (za tip a trpělivost děkuji uživatelce Lauroně :) )
+26