Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Diablo II: Resurrected

  • PC 85
Když jsem zjistil, že světlo světa spatří remaster starého dobrého druhého Diabla, říkal jsem si nejprve, proč si to vůbec pořizovat, když je to prakticky furt to samé, jen v lepším grafickém kabátku. Však jsem před nějakým časem hru hrál a vše bylo stále skvělé. Když ale na mě jednou vykoukla sleva, řekl jsem si, že remaster i tak zkusím.

Jak už je u mě zvykem, rozjel jsem pouze single player a zkusil se prokousat celou hrou. A musím uznat, graficky hra vypadá skutečně lépe a vyhlazeněji. Stejně tak všechny ty nejrůznější výbuchy a hořící ohně vypadají efektněji. Čas od času jsem využil funkcionalitu přepnutí grafiky do původní verze a nestačil jsem se divit tomu rozdílu. Za mě tedy spokojenost.

Co se změn týče, jsem rád, že hratelnost zůstala prakticky nezměněná, respektive jsem si v tomto ohledu ničeho signifikantního nevšiml. Stejně tak jsem nenarazil na žádné bugy. Potěšilo mě ale zvětšení stash, včetně možnosti věci sdílet mezi jednotlivé postavy. Zajímavou novinkou jsou po dohrání hry dostupné terory, kde se dají dobře farmit zkušenosti. Také mě potěšily i maličkosti jako automaticky sběr zlata či přednastavený příkaz set players v nastavení. Jen je škoda, že nedošlo k alespoň lehkému vylepšení umělé inteligence společníků. Ti se tak stále zasekávají, kde to jen jde.

Celkově tedy spokojenost a koupě nelituji. Až budu mít zase někdy chuť si projít druhým Diablem, sáhnu rozhodně po tomto remasteru.
+24