Zoo Tycoon 2

09.11.2004

Jedná se klasický tycoon, ve kterém máte za úkol postavit zoo. Hra obsahuje okolo 30 zvířat, další se dají stáhnout z internetu. Zvířata pochází z nejrůznějších oblastí od polárního kruhu, přes africké savany a tropické pralesy, až třeba po saharskou poušť. Krásná grafika a jednoduchá hratelnost zajistí, že hru si užije i opravdový casual hráč.

Ke hře vyšlo během tří let několik datadisků - Zoo Tycoon 2: Endangered Species, Zoo Tycoon 2: African Adventure, Zoo Tycoon 2: Marine Mania a Zoo Tycoon 2: Extinct Animals.

@Ross (31.01.2012 12:48): true story.. komentáře možná nejsou, protože k tomu nejde nic napsat pořádně.. ta hra nic víceméně nenabízí.. to už sou lepší hry dnes i na facebooku :D

Když jsem dostal chuť postavit si vlastní zoologickou zahradu, napadl mě okamžitě titul Zoo Tycoon 2, protože s prvním dílem jsem byl velmi spokojen. Po spuštění mé nadšení bylo bohužel tentam a po páru hodinách hraní se radši vracím k dnes už 12 let staré jedničce.. proč?

Grafické zpracování
Ačkoli má být zřejmě druhý díl po této stránce milejší, já tomuhle designu absolutně nemohl přijít na chuť. Modely zvířat a staveb vypadají z největší dálky jako miniatury hezky, ale po přiblížení jsou vidět otřesné kostičky. Hlavní kritiku a to zápornou si zasluhuje menu a jeho přehlednost. Oproti jedničce zde je milión nových tlačítek, které hru hráči natolik znechutí, že se pak jen ptá: "proč tohle nemohli nechat, tak jak to bylo?" Kdybychom se alespoň dočkali nějakých novinek ve hře, ale toto je pro příklad hulvátsky rozvržený jeden původní button do 8. Třešničkou na dortu je pak mapa, která připomíná tetris z 90. let.

Po herní stránce..
Stavíme občerstvení pro návštěvníky, zvířecí výběhy atp. Každé zvíře má nějaké podmínky (např. terén, kamení, stáje, množství vody atp.) a musí mít svého ošetřovatele, který se o zvířata stará krmením i po zdravotní stránce. Ano! Vůbec nic se nezměnilo.. tedy změnilo. Pokud vypustíte do výběhu lva se zebrou, pohodička nic se neděje. To může být pro fanoušky tučňáků z jedničky docela zklamání. Po hráči se tak nechce, aby byla zoo bezpečná ani nějak logicky rozvržená (v klidu našupejte všech cca 100 druhů zvířat do jednoho výběhu).

Jediné pozitivum jen uslyšíte.. zvuky zvířat i doprovodné hudby jsou jediným krokem vpřed u Zoo Tycoon 2. Když zařve pořádný lev, má z toho hráč skoro husí kůži ;-) Škoda že se nedají pochválit i ty ostatní věci, 55%.

Pro: zvuky a hudba, herní tradice tycoonu

Proti: žádné bitky, žádné problémy, grafické zpracování, přehlednost