Zoo Empire

01.07.2004

Zoo Empire je 3D budovatelská strategie, ve které je vaším úkolem, jak už název napovídá, postavit fungující Zoo. Na výběr je opravdu nespočet zvířat, vybavení, výběhů i návštěvnických atrakcí.

Nestačí jen nakoupit zvířata. Musíte k nim najmout i ošetřovatele, kterým můžete jednotlivé výběhy přiřazovat. Tím docílíte toho, že každé zvířátko bude mít ve výběhu vždy jídlo a vodu. Ke každému zvířeti také máte k dispozici údaje, který povrch jim vyhovuje, kterou floru potřebují anebo třeba, jestli se snesou s jiným zvířetem. Velmi dobré je pořídit i další personál - od uklízečů, přes údržbáře až po turistické průvodce nebo správce zoologické, kteří mohou mimo jiné zkoumat nové objekty, filmy o zvířatech atd.

Právě jsem si při hraní Elexu 2 vzpomněla na tuto hru... Bože, tolik hodin! A když pominu ty nervy, když jsem musela pomáhat mladší sestře, je to jedna z nejhezčích vzpomínek na dětská herní léta, život byl fajn.

Hry hraji jen občas. Ale od doby, co sem si koupil Zoo Empire, se k této gamese pořád vracím. Stavím nové a nové zologické a stále si to užívám.

Pro: Návyková hra

Proti: Mohlo by být více zvířat a budov.