Tak po delší době se vracím k této skvělé sérii, snad mě 4 potěší víc jak 3... zatím to tak minimálně vypadá, start velmi slušný...
@S4TW (30.01.2022 23:12): Je to tak. :) Je to moje nejoblíbenější série, ale její rezervy jsou zjevný. Určitě dává smysl si hraní dávkovat, třeba 5 jsem dohrál až v průběhu několika let.

Momentálně jsem právě u Judgmentu a je to hrozně osvěžující díl. Už 6 taková byla díky nový lokaci a příběhu, ale s novou postavou, novým příběhem, novýma vychytávkama a "detektivním" přístupem je to jeden z lepších dílů série. (Ale vesměs to je pořád to, co člověk může očekávat.)
@lucoloss (30.01.2022 21:41): Díky, trochu jsi mě uklidnil... já Yakuzu vždy hraji s nějakou delší pauzu, přeci jenom, co si budeme, ty hry nejsou zrovna inovativní díl od dílu a ono, když v jednom z nich strávíš kolem 50 hodin, tak se ti dost obdobný zážitek nechce hned opakovat :), ale určitě je v plánu postupně dohrát celou sérii + Judgment
@S4TW (17.01.2022 09:44): Snad nepíšu pozdě. ;) Já jsem velkej fanda Yakuzy a za mě je 4 jiná a lepší než 3. Za mě TOP 3 díl série, jakkoli to není populární názor v rámci fandomu. Hlavně proto, že jednička a dvojka nejsou příběhově nic moc a neustálý opakování Kiryuova příběhu mě v průběhu her moc nebavilo. (Hrál jsem na PS3, takže pre-remaster. Naposledy před půl rokem, dojížděl jsem platinovku.)

Plusy? Všechno je přívětivější, quality of life je lepší, nový postavy jsou super. Příběh má hromadu plot twistů, o drama neni nouze, závěrečnej souboj je IMHO nejlepší závěrečnej souboj série, dýlka je poměrně dobrá, Kamuročo je rozšířený o vertikalitu,...

Mínusy? Abych jen nechválil - ano, pokud jsi hrál 0/Kiwami/Kiwami 2 a trojka byla těžkej oříšek, i tohle je jen remaster. Jediná hra, která je z hlediska hratelnosti on par je v remastered trilogii jen pětka, která zase přinesla hrozně složitej příběh a je zbytečně nafouklá. "Simulátor" cabaret clubu je někdy otrava a není dotaženej jako v 0 nebo v Kiwami 2. Dalo by se pokračovat dál.

Pokud bych měl poradit, já si hry od RGG Studia vždycky střídám s "jednoduššíma" hrama. Protože ty hry hraju na platinu, strávím v nich desítky hodin, tak pak chci hrát něco jinýho. Třeba závodní hry nebo nějakou střílečku. :)
Nějaký fanda série? O kolik je 4 lepší než 3? Já jen, jak velkou pauzu si mezi díly dát :)