@Tainaru (10.04.2021 17:25): Skoda, ono to na tu emulaci asi potrebuje opravdu vykonny stroj.
Si pamatuju kdyz jsem hral prvni dil pres Dolphin emu na nejakem 2.6ghz athlon ctyr jadru, taky to nebylo idealni a u final fightu jsem mel asi 7 fps :)
@Charllize (10.04.2021 13:48): Tak jsem neodolal a stáhnul jsem si to. Hra vypadá pěkně, prošel jsem celý prolog. Ale bohužel se mi to místy dost seká, takže úplně hratelné to pro mě není a nejspíš si tím nebudu kazit dojem ze hry.
@Solidor (10.04.2021 13:46): Dle těch dostupných informací by měla být cena 400-450 dolarů. Českou cenu bych očekával něco lehce přes 10k.

Ta konzole nebude lepší než PS5 a i když to nedotují, tak mi přijde až nereálně odvážné, že si troufnou jít nad cenu nextgen konzolí.

Zas bych nepřeháněl, ta Pro verze nebude žádný zázrak. Jen upgrade co nahradí stávající Switch aby mohli ještě minimálně tři roky lákat third party vývojáře k portům, které by tam jinak už asi nejely když se teď dělají pro nextgen.

Tím pádem bych i vyloučil first party exkluzivity.
Vždyť tím by přišli o nějakých 80 mega potenciálních zákazníků. Exkluzivní bude možná tak Cyberpunk port. :D
@Tainaru (10.04.2021 13:42): Co jsem četl tak Xeno x bylo dělaný na míru pro WiiU a údajně port na Switch by byla hodně složitá záležitost co by vyžadovala plno peněz a času, a ten čas Monolith údajně nemá. Switch je samo vykonejsi než WiiU ale aby byla hra skutečně vylepšena tak by museli tomu věnovat hodně úsilí s nejistým výsledkem. Pac zas tak o strašně moc vykonejsi není. A aby to tam běželo 480/720p tak to nemá význam dělat.

@Solidor (10.04.2021 13:46): Ne, nebudu to kupovat. PS5 případně Xbox má přednost :)
@Charllize (10.04.2021 13:41): Hlavně to Nintendo nebude dotovat, jako Sony a MS. Dá se čekat "pěkná" cenovka. Zase ale pokud třeba půjde použít tu současnou dok. stanici a dokoupit jenom handheld, tak by se mohla vejít do 15 tisíc Kč :)
To je smutný, že hra, co vyšla před 6 lety, je pro momentální Nintendo vlastně next-gen :D
Až (jestli) porazím Yiazmata a toho druhýho plecháče v FFXII, tak se na tohle mrknu :)
Trochu čekám, že další Xeno (a třeba i Fire Emblem) oznámí s tím vylepšeným Switchem. Obě série by měly ještě aspoň jeden díl vydat na tuhle generaci Nintenda.
@Tainaru (10.04.2021 13:27): Podle mě pořad stejná. Stalo by to hodně peněz a Switch na nějakou skutečně vylepšenou verzi nemá výkon, aby to nevypadalo stejne jako na WiiU. Navic ta hra podle mě nemá takovou chtivost hráčů, přeci jen to je mnohem víc komplexni a min user friendly než ostatní díly serie a příběh je takový ze se někomu nemusí líbit, takže je možná i obava aby se to zaplatilo. Navic Monolith děla zeldu a podle mě pro Nintendo bude jistější když pak udělají třeba x2.
Druha část toho co jsem napsal je jen moje dojmologie :)

@Drolin (10.04.2021 13:32): Dej vědět jak to běží, docela mě to zajímá. A ne ,spěchat nemusíš :)
Sjíždím soundtrack a musím říct, že ty nazpívané skladby jsou fakt mrda. Hlavně to spojení rocku a rapu je cool af. Už jenom kvůli tomu bych si to zahrál... taky by to konečně mohli portnout na Switch.
When it comes to roadblocks that stand in the way of Xenoblade Chronicles X on the Switch, Takahashi's answer is simple.

"Money," he laughs. "It's a massive game. Re-creating it would be really difficult."

A je to, bude prd. Asi. WiiU tedy budu porad opatrovat .)
@valcik (21.06.2019 22:27): tak je to emulator, jinak ta hra bezela na WiiU 720p. Ale s tim nema procesor co delat. jde o rychlost emulace a tam je frekvence procesoru zasadni, a jak vidno jeste to uplne nestaci.
Nize to nekdo zkousi na 4.8 Ghz a je to o dost horsi. Ja uz to moc nesleduju ale vypada to ze hra co bezela 30fps na WiiU musi mit na PC emulatoru 60 fps aby nebezela zpomalene. Na tom videu niz to je pekne videt, ze kdyz tam ma 30 fps postava bezi zpomalene jako by v medu, az kdyz se fps blizi 60 v min anrocny lokaci je to stejne plynule jako na WiiU pri 30 fps, Vzasade ani asi moc nejde o ty fps, ale jen o rychlost ty emulace a holt ty fps jsou nejaky pomotany, nevim, uplne do toho nevidim.
@Marcusss (10.03.2019 08:05): Ja Xenogears hral, a zrejme bych nemel problem se k nim vratit, a nejspis bych koupil verzi co je na US PS storu. Uz jsem nad tim nekolikrat uvazoval. Pripadne origos za 100+ dolaru, hehe. Kdyz vzpomenu na kecaci orgie na druhem disku, kde se toho navalilo tolik tak urcite mel pan Kato plodne dny:)

PS: jsem rad ze jsi si te podobnosti z Athemem vsimnul, pani recenzenti Anthemu nikoliv :) A nehudrej, Elmu si bral vsema deseti v XC 2 :))
XC2 je definitivně lepší než XC1.
XCX is prakticky jen lepší verze Anthemu. Se super světem, explorací atd.
Ale naprosto nahovno příběhem a postavami.

@Charllize (09.03.2019 20:04): Xenogears rozhodně za zahrání stojí. I přes ten emulátor.
Jakkoli miluju XC2, tak Xenogears psal Masato Kato - člověk co napsal Chrono Trigger a Chrono Cross. A jde to poznat.
@Kejtee (09.03.2019 20:00): Emulatory dokazi grafiku zlepsit, minimalne Xenosaga je celkem v pohode. Ale chapu te, taky mam problem se vracet ke starym hram ktere jsem nehral, ze stejneho duvodu jako ty. Koneckoncu nadeje na remaster Xenosagy tu je, uz fandove sepsali asi dve petice a podobne, Namco nakonec povoli a udela to :)
@Charllize (09.03.2019 19:03): tiez sa trosku toho bojim,ze budem sklamana. Ale nevadi,ako sa poznam tak sa vzijem do deja rychlo a naladim sa na danu vlnu. No a tie starsie hry, mrzi ma,tie si asi nikdy nezahram. Na aku platformu vlastne boli?
@Kejtee (09.03.2019 18:58): Muj nazor je ze prvni Chronicles lepsi neni, ale je minimalne stejne dobre. Chronicles 2 ma kdyz uz nic vetsi produkcni hodnoty a je lepe vyladena, pribeh a postavy jsou asi taky o fous lepsi Prvni dil ma za mne lepsi/zajimavejsi svet a dospelejsi postavy. Za zahrani urcite stoji, o tom zadna. Ale mam trosku pocit ze kdyz jsi hrala prvni dvojku ze se muze stat ze budes trosku zklamana :)

A abys mela kompletni prehled, je potreba jeste odehrat Xenogears a Xenosagu 1-3 :)
@Kejtee (09.03.2019 12:48): Tak nic lepsiho nez ze to vyjde na Switch mozne neni, takze jo, bylo by to fajn. I kdyz mam za to ze to nebude, oni Xeno X moc velkou diru do sveta neudelali, bohuzel, takze remaster by mozna neprinesl kyzeny vydelek a vysledek. Na druhou stranu potencionalnich kupcu je vic nez na WiiU a ta hra si po letech v urcite mire vydobyla statut super hry. Za mne to je nejlepsi dil, ale me poslouchat nikdo nebude:)
@Kejtee (09.03.2019 06:56): On to byl obecne smutny den kdy se Monolith soft upsal Nintendu. Jako ono jim u nich bude moc dobre, o tom zadna, ale ja si myslim ze i po tom vzasade prusvihu s Xenosagou meli zustat autonomni a jen si hledat vydavatele. Ale asi to holt neslo, je to skoda. Pri predstave Xenoblade serie na vsechny platformy za technickych moznosti dnesni doby by se jejich slava hvezd dotykala a jezdily by ve zlatych Ferari:)
Tak kde je ten remaster na Switch. Skutek utek a kde nic tu nic. Hlavne ze bude papirova virtualni realita. Blbci..
@Marcusss (08.11.2017 15:56): A zase ten přecpanej svět, což bylo už u X docela absurdní. Trochu jsem doufal, že si vemou příklad z Breath of the Wild a jejích rozlehlých "prázdných" pláních, které jsou naprosto super. Ale ne, zase celé zoo na jedné louce...Y_Y

Neeee... posílání nepoužívaných postav na mise (ala Inquisition apod)... Xenoblade hry nepořebujou víc zbytečných aktivit. Obzvlášť takových, které nic nedělají...
@Marcusss (07.11.2017 08:58): Ja ti rozumim. Ale ona ta hra asi opravdu o tom pribehu zas tak moc neni. A nejsem si uplne jistej kdyby tam rozjeli grafomansky eldorado jak treba v Xenogears jestli by jim ten koncept co meli na mysli zustal fungovat. Ale je fakt ze ten pribeh mohl byt delsi a mohl byt vice propracovany. Me se celkem libil, nic co by me urazilo, japonci jsou schopni horsich pribehovych zverstev :) Nevim, ja proste spis vic ocenil tu volnost, svet, a moznosti, to ze me hra moc casto neunavovala krkolemne zapeklitym pribehem a nechavala vetsinu hry na me povazuju spis za plus.
@Charllize (06.11.2017 18:13): Nj. Pro mě to prostě ten hlavní příběh strhal úplně dolů. Protože on byl špatný jak formou, tak podáním. Hlavně poslední dvě kapitoly byly naprostý cringe-fest tak bezobsažných keců a následně i tak nehorázně "pretentious" , že sem u toho byl fakt znechucený.

A to to napsali lidi co dělali Xenogears! A Xenoblade Chronicles!
A byť obě ty hry dokázaly být velmi hloupě melodramatické v některých momentech (hlavně XC), tak témata kterými se zabývaly byly chytré a přijatelně podané. XCX byl v příběhu naprostý tématický bordel, který byl víc "plothole" než "plot". Ona by ta hra snad byla i lepší kdyby tam ten příběh vůbec nebyl.
@Marcusss (06.11.2017 17:53): tak je jasny ze to vidim jinak. Za mne nejlepsi open world vsech dob:)

Taky myslim ze neznam hru kde by byla lepe zpracovana koexistence lidi a mimozemskych ras, vsechny ty ukoly a rozhovory a to jak postupne do New Los Angeles pribyva jedna emzacka rasa za druhou tvori neskutecnou mozaiku kultur a spolecne souziti zachazi do nejmensich detailu. Ani Mass Effect tohle nema tak pestre.
Soubojak z 95% bezi na cislech a skill hrace je dulezity jen pro to kde stoji, vzadu, zboku nebo vepredu. Je to jen o tom jak spravne kombinovat skilly, povolani a vedet co kterej skill dela. je to velka zabava, obvzlast u supertuhych nepratel.
pribeh samotny je jen doplnek, je kratky a docela hezky doplnuje atmosferu. Hlavni cast jsou pribehy lidi co ma clovek v parte, a tady to je opet nad ramec normalu, dokonce bych rekl ze tohle je ten hlavni pribeh. Pak tu mame samozrejme stovky doplnujicih ukolu typu, prines, zabij, najdi ale jelikoz to je zejmena exploracni hra venovana pocatecnimu osidleni cizi planety neni divu ze se sbiraj kytky, nosej emzacky nozicky atd.

Xeno X je hra narvana obsahem az po okraj a hrace zahlti tak ze ma pocit ze nicemu nerozumi a je to bordel k pohledani. Pri prvnim hrani kteremu jsem venoval asi 250 hodin jsem plno veci minul a plno vecem nerozumel. Po druhe to bylo uz o dost lepsi. Da se v tom nimrat stovky hodin, svet o velikosti Skyrimu, Zaklinace 3 a Falloutu 4 dohromady k tomu ma ty nejlepsi predpoklady. Design planety Mira je asi to nejlepsi co jsem u open worldu kdy videl a mam vazne pochybnosti ze to nekdy nekdo udela lip. Slovo epicky tady dostava uplne novy rozmer.

Jediny co me vadilo ze se neda potapet :) A za remaster pro PS4 bych dal ledvinu (nikdy se to nestane, pac Monolith vlastni Nintendo), preci jen limitace WiiU jsou znat i kdyz na to ze ta konzole ma na hry 1GB ram a hardware na urovni o fous lepsi PS3 to je neskutecna podivana.
Skvělý svět, super svět definující a rozšiřující sidequesty, skvělý gameplay (mimo souboják), překvapivě přijatelný souboják který ale na první pohled vypadá strašně...
Nehorázně špatný příběh a jeho prezentace, hromada bordelu ve kterém se nedá vyznat a jeden z nejdebilnějších endingů co jsem ve hrách zažil...
Jedno z největších zklamání co jsem kdy hrál. Jediné co mě podobně zklamalo bylo FF15, ale i to je ve výsledku o maličko lepší, protože to má alespoň dobré postavy.