Xarlor: Infinite Expanse

Xarlor-3D

02.02.2000

Xarlor - Infinite Expanse je arkádový kosmický simulátor z produkce firmy JDS Games distribuovaný společností Mountain King Studios.

Jste John Blake. Vesmírný desperát, disponující kosmickou lodí vybavenou nejnovějšími technologickými vymoženostmi. Nacházíte se v planetárním komplexu Infinite Expanse, ve kterém se vyskytují ložiska rudy Corbamite, nesmírně bohaté na energii. Tento nerost je vyhledávanou surovinou při vývoji zbraní a pohonných jednotek. Kromě vás po zdrojích Corbamitu baží i konkurence - obchodníci na černém trhu a piráti. Budete muset plně využít vašeho důvtipu, abyste našli dostatek rudy a pokud možno se zdravou kůží se navrátili domů.

Ve hře ovládáte kosmické plavidlo pomocí myši s klávesnicí či joystickem a volně prolétáváte 3D zpracovaným vesmírným prostorem. Z vlastního pohledu vyhledáváte a zaměřujete radarem nepřátelské lodě a třemi typy zbraní je ničíte, likvidujete prolétávající asteroidy a sbíráte ložiska rudy.

Xarlor - Infinite Expanse byla distribuována digitálně jako shareware a plná verze zahrnuje 6 zón a celkem 18 úrovní.