Worms 3D aneb jak udělat z perfektní série totální odpad. Tohle asi chtěli udělat tvůrci z worms a povedlo se jim to zatraceně dobře. Nejen že přechod do 3d přidal hře na něpřehlednosti, ale dokonce je ta grafika tak hnusná, že se na to skoro nedá koukat (narozdíl od předchozích dílů, které ač 2d tak měli grafiku mnohme hezčí). Hratelnost nestojí za nic, především taky díky mizernému ovládání. Tohle se tvůrcům prostě nepovedlo.

Pro: Žádné plus nevidím, možná dabing

Proti: Grafika, hratelnost, ovládání, prostě skoro vše

Fantastická hra, která bohužel fatálně dojela na lenost hráčů učit se jejímu ovládání. Samotné ovládání červů vůbec není špatné, jen je poněkud atypické a vyžaduje trochu cviku. Tvůrci si toho evidentně byli vědomi, a proto dali do hry hromadu skvěle udělaných tréninkových misí, na kterých se dá ovládání červíků zábavnou formou naučit. Doporučil bych každému, kdo by chtěl tuhle gamesu zkusit, aby začal právě těmi výcvikovými misemi a až poté se vrhl na zbytek hry. Já jsem tak učinil a s ovládáním hry nemám vůbec žádný problém a i po těch 20ti letech mě Worms 3D neskutečně baví a stále se k nim vracím. Povedla se jak kampaň, kde nechybí nápady na neotřelé mise, tak multiplayer, který nabízí nespočet možností nastavení. Nemyslím si, že je k dispozici méně zbraní (jak tu někdo psal) než v předešlých dílech. Většina zbraní zůstala zachována, jen některé byly nahrazeny jinými. Našlo by se samozřejmě pár nedostatků: Občas trochu zlobí kamera, odemykání nových map jde strašně pomalu a nepřátelé jsou (i při vyšších obtížnostech) dost tupí a nemotorní, ale i přesto je za mě  Worms 3D výborná hra.

Pro: Humor, dabing, zábavné mise

Proti: Příliš lehká obtížnost nepřátel, pomalé odemykání nových map, kamera

Dle mne přechod do 3D udělil značnou ránu pro serii Worms - to co bylo na starších dílech "cool". Worms 3D předělal a přidal na nepřehlednosti. Naštěstí WorldParty servery nejsou vypnuté... jinak by mi na tuto serii zbývali jen nostalgické vzpomínky...

Pro: V hlavní roli červi

Proti: 3D (kamera) = nepřehlednost

Jedna z mnoha her, které doplatily na přechod do 3D. Přechod z plošinovky do třetího rozměru nemusí být vždy špatný - viz. [dh-hra]duke-nukem-3d[/dh-hra]. V tomto případě ale ztratil svoje kouzlo - přehled po bojišti a jednoduché ovládání. Ve 3D je všechno daleko pomalejší, hra ztratila tempo a své kouzlo. Nevím co vedlo Team 17 ke změně fungujícího konceptu hry. Možná to byla móda mezi lety 2000-2004, kdy se mnoho her díky možnostem 3D grafických karet přetvářelo do tohoto rozměru. Jak je vidět, ne všem to bylo ku prospěchu. Wormsi jsou učebnicovým příkladem.

Pro: Červi!

Proti: 3D zpracování, pomalé tempo, kostrbaté ovládání.

přesun do 3D byla podle mě pro tuhle sérii zásadní chyba - je to nepřehledné, blbě se to ovládá a... no.. prostě jsem to zabalil skoro tak rychle jak jsem začal :)
Worms 3D až moc nalákal na to, co nesplnil a to je jeho hlavní chybou. Sice nám byl předložen třetí rozměr, ale kam se poděla zábava z předchozích dílů? Jednak díky nemotornému ovládání byl velký problém se naučit mířit jak bylo zapotřebí, ale i celkový přehled a pohyb byl dost zmatený. A ještě ubylo zbraní, které evidentně nebyly potřeba pro toto pokračování. Místo akční řežby se tak trochu z Wormsů díky tomotu dílu stala "stealth" záležitost, kdy naplánovaní tahu mohlo defakto kdykoliv selhat. Hezky vypadalo, špatně se hrálo...

Pro: zajímavé mise v kampaňi, první wow z 3D červíků

Proti: úděsné ovládání, málo zbraní, míření na cíl, prakticky pořád metoda pokus omylu

Jak jde zde psáno, přechod do 3D byl pro tuhle sérii poslední hřebíček do rakve. Staří výborní červící jsou pryč a tahle slátanina je prostě nahradit nemůže. Škoda.

Pro: Kromě názvu nic.

Proti: Hrozné ovládání, nepřehlednost, nezábavnost.

-1 +4 −5