Wings over Israel

18.02.2008

Wings over Israel je třetím pokračováním série Wings over od vývojářů Third Wire Productions. Hra je postavená, stejně jako předchozí tituly, na enginu Strike Fighters: Project 1 (2002) od stejného výrobce.

Nové Wings over nám představí hned tři rozdílné kampaně odehrávající se od šedesátých až po osmdesátá léta. Konkrétně jde o tři válečné konflikty - Šestidenní válka mezi Izraelem a koalicí Egypta, Sýrie a Jordánska (1967), Jomkipurská arabsko-izraelská válka (1973) a První libanonská válka, Izraelem též nazývaná Operace Mír pro Galileu (1982). Kromě kampaně hratelné pouze za stranu Izraele jsou ve hře standardní herní módy Instant Action, Single Mission a multiplayer. Těšit se můžete do kokpitů dobových strojů A-4E/F/H Ahit, F-4E Kurnass, F-15A Baz, F-16A Netz, Kfir C2, Mirage IIICJ Shahak a Nesher. Proti vám budou létat takové legendy jako jsou MiG-17 Fresco, MiG-19 Farmer, MiG-21 Fishbed, MiG-23 Flogger, Su-7 Fitter, IL-28 Beagle, Tu-16 Badger, Mirage 5, Hunter, Mystère IVA, Super Mystère B.2 a nebo Vautour IIA.

Wings over Israel nepředstavuje po technické stránce špičku moderních simulací, nabízí však detailně zpracované modely, různorodé historické mise, interaktivní prostředí kokpitu a v neposlední řadě velké rozpětí možnosti volby reality. Hra je vhodná jak pro hardcore letce, tak pro začátečníky.