@Ringo (17.05.2019 22:52): ve FF10 jsme absenci svetove mapy taky neprivital s otevrenou naruci :)
Ve Wild Arms 5 se k ni ale vratily a to ve velkem stylu, nepusobila uz jen jako kulisa ale jako takovy nejaky plnohodnotny open world.
@Charllize (17.05.2019 22:32): WA4 měla stejný systém jako FF10 co se týkalo koridoru a světové mapy, která byla jen schématická a jen jsi zadával lokaci, do které jsi chtěl docestovat. WA4 navíc oživovaly plošinkové pasáže, které teda nespočívaly na zručnosti, ale působily lehce jako Castlevania.
@Ringo (17.05.2019 22:28): me prisla ctyrka strasne linearni, tusim ze nemela ani svetovou mapu a zmenu soubojaku k tomu. Po te co jsme byl namlsan trojkou to pro me bylo ve vsem krok zpet. nehodnotil bych ji nijak zle, preci jen taky nebyla uplne spatna, ale v kontextu serie pro me nejhorsi.

taky mam moc rad Alter code f, coz vlastne byl remake prvniho dilu na PS2. Proste dobra serie ktera me vzdycky bavila,
@Charllize (17.05.2019 22:11): Já dohrál 1, 2 a 4 a ty souboje ve čtverce považuji za TOP. Hodně mi sedly, mnohem taktičtější než v předchozích dílech. Asi to nebudeš číst rád, ale WA4 mě bavila mnohem více než FF10. Trojka mě na dohrání teprve čeká.
Mrtva serie, velka skoda. Krome druheho dilu jsem dohral vsechny co byli na PS1 a PS2. S tim ze nejradsi mam trojku a nejmin ctyrku, tam se mi nelibil prechod na grid based souboje, ktere mela i petka, ta nastesti byla dobra sama o sobe tak se to dalo prezit. Nekdo by to mel ozivit ! Treti dil je na PS4 v HD rozliseni a podporou trofeji, aspon neco.