When In Rome

29.10.2015

When In Rome je strategicko-budovateľská hra, kde sa hráč ocitá v koži Flavia, skúseného rímskeho vojaka. Ten je však prinútený po svojom zranení zanechať vojenské remeslo a vybudovať pre seba nový život.

Medzitým Rímska ríša prekvitá a cisár sa rozhodne rozšíriť územia. Preto priradí Flaviovi pozíciu inštruktora pre ľudí, ktorí budú stavať nové osady, mestá a starať sa o poľnohospodárske pozemky.

Počas svojej cesty tak budete tak prechádzať cez krajinu a pomáhať miestnym obyvateľom, organizovať výrobu a dodávky tovaru. Vašou úlohou je aj vybudovať nové rímske sídla a znovu zkultivovať zanedbané poľnohospodárske oblasti, produkovať a predávať rôzny tovar a suroviny.

Verzia pre PC a digitálnu distribúciu obsahuje 41 herných úrovní.

V posledních letech si pár podobných her zahraju, tak jsem vyzkoušel i tuhle, protože se na první pohled podobá mé oblíbené sérii 12 Labours of Hercules. No, ale bylo to jen zdání. Tohle je velmi špatná kolegyně těchto her.

Všechno tu je takové "ošizené". Hra má 40 levelů a většina z nich si je podobná jako vejce vejci, ano zhruba tak jednou za 5 úrovní se přidá něco nového, třeba pila, sběrna čtyřlístků, důl na kámen, či jíl, sběr vína a oliv apod. Ale je to změna jen kosmetická, protože se všechno chová prakticky stejně. Cílem asi 30 levelů je nahromadit nějaké množství surovin a výrobků a nic víc.

Malinko mě zaujalo trochu stereotypní vyznění práce dělníků, muži vykonávali těžkou práci jako těžbu a dřevorubectví a ženy sbíraly čtyřlístky a plodiny. Je proto občas frustrující, když se dělníků jednoho pohlaví nedostává, protože oba dva jsou někde v terému, zatímco druhé pohlaví nemá pořádně co dělat, to je prostě zbytečné. Hru provází i extrémně nudný a předvídatelný "příběh", za který by se styděl i žák 3. třídy.

Tohle se prostě nepovedlo a jedná se o zbytečnou hru, kterou ani pořádně nevím, proč jsem dohrál :)

Pro: obsluhovačka

Proti: stereotypní úkoly, genderové role, plytký příběh, ve hře se nic neděje