Westward III: Gold Rush

20.12.2008

Jednoho dne jsou v poušti severní Kalifornie objevena naleziště zlata. Od té chvíle se na Západ hrne množství spekulantů a dobrodruhů s nadějí na jednoduché a rychlé zbohatnutí. Na cestě na Západ jsou i tři cestovatelé: pistolnice Polly Hatchet, generál Amos Cutter a míšenka Shawnee Longfeather. Cestou tyto tři dobrodruhy vezme pod svou střechu na noc zchudlá rodina Baronů, kterým se naši hrdinové slíbí odměnit.

Westward III je další strategií s motivem Divokého západu v řadě, ve které se hráč ujme role jednoho ze tří dobrodruhů na cestě na Západ. Na místě, kde by se měla nacházet zlatá žíla vybuduje městečko a snaží se o to, aby vzkvétalo a prosperovalo. K tomu používá přibývajících osadníků, kteří zajišťují obživu, dřevo, vodu a zlato. Najímá šerifa a pistolníky na obranu proti banditům a nájezdníkům. Renovuje město po řádění tornád, povodní nebo požárů a hledá proti živlům účinnou obranu.

Hra nabízí sandbox režim, a lze hrát ve třech možných variantách. V režimu Open Range jsou všechny budovy odemčené od začátku hry, v Disaster Challenge probíhají všechny katastrofy a útoky banditů a v neposlední řadě je tu Bandit Showdown, v němž probíhají útoky banditů téměř neustále.