Westbang

West Bang, West Bank, Advent Annihilation: Westbang Xmas Special!

13.03.2000
22.05.2009

freeware

Westbang je remake od českých tvůrců původní automatové hry Bank Panic a jejího klonu West Bank na Commodore 64. Hra nás zavede do prostředí divokého západu, kde v roli šerifa, který právě nahradil svého méně úspěšného kolegu, budete potírat všudypřítomný zločin v malém zapadlém městečku.

Hra se ovládá pouze myší, přičemž levým tlačítkem myši střílíte a pravým nabíjíte. Úkol je tedy jasný, před vámi se otevírají troje dveře, za nimiž se objevují postavy zločinců a civilistů, vy musíte bleskově zareagovat a rozlišovat, kdo je kdo. K dispozici máte 3 životy, za zabití civilisty jeden život ztratíte, pokud soupeř vystřelí dříve než vy, o život přijdete též. Aby to bylo ještě složitější, někteří nepřátele na vás zbraň nevytasí ihned, pokud takového zabijete ještě před tím, než na vás zaútočí, můžete se též s jedním životem rozloučit. Naopak při zdárném dokončení levelu dostanete jako bonus jeden život k dobru. Za zabíjení nepřátel a za ochranu civilistů získáváte body (score). Své nejlepší score si (jak už bývá u takovýchto her zvykem) můžete zapsat do tabulky "High Score".

Hra se dočkala i placené předělávky na mobilní zařízení s operačním systémem iOS pod hlavičkou studia Rake In Grass, mezi jehož zakladatele patřili oba z vývojářů původní verze. Nová verze nabízí mírně vylepšenou grafiku, rozšíření některých úrovní na čtvery dveře namísto třech a online High Score tabulku. Kromě verze s klasickou westernovou tématikou vyšel i vánoční reskin pod názvem Advent Annihilation: Westbang Xmas Special!.