Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >
  • PC 80
Když jsem poprvé uslyšel, že svět Warhammer 40,000 je v počítačové verzi tak jsem si myslel, že spadnu ze židle. Jelikož svět Warhammer 40,000 jako takový byl už vytvořen dávno před touhle hrou, ale byla to pouze stolní strategická hra se spoustou modelů, ale ten úžasný pocit, že ten svět je v počítači v pohybu a že ty postavy žijí. To je prostě parádní. Na úvod je parádní filmeček kde se Space Marines mlátí s Orky. Úžasné. Když jsem začal hrát tak grafika je velmi pěkná a co se týče styl hry tak je originální. Opsazování strategických bodů a kupování přímo jednotek v základu po čtyřech a dokupování dalších je parádní styl. Příběh kampaně je dobře vymyšlený ,ale mise jsou až moc šílené a někdy až moc těžké ( to se od tohoto světa dalo čekat). Když jsem si všiml, že jsou jen čtyři rasy. Space Marines, Chaos Space Marines, Orks, Eldar. Tak jsem byl i trochu sklamaný, protože se světě warhammer je mnohem více ras. (ale tehdy jsem netušil, že výjdou datadisky). Multyplayer je už ale to správné kafe, do kterého se doslova ponoříte. Každá rasa je originální a každá má jiné schopnosti. Space Marines elita lidské rasy, která věří, že jediný vůdce a bůch je císař. Chaos Space Marines jsou taky elita lidské rasy, ale jsou na straně démonů a pro ně císař mrtví. Orks prostě zelenokožci, kteří se rádi zabijá mezi sebou. Šak taky jediné co milují je boj,boj a prapory Waaaah. Eldar jsou to potomci vysokých elfů, jsou to lstiví a hbytí válečníci. Celkově je to prostě super hra, kterou by si neměl nechat hlavně ujít fanda SCI-FI a taky ti kteří hráli nebo hrají její stolní verzi. PS: hru jsem koupil na začátku jen co vyšla takže to nebylo za levno a toto je komentář vztahující se pouze na tento díl :D

Ten kdo zná svět Warhammeru 40,000 tak řekne, že samotný svět je šílený a parádní zároveň a bodejť když se píše rok 40 000 tisíc a všude je válka a taky když je to jakoby svět fantazi v budoucnosti :D

Samozřejmě, že ne všem lidem se tato hra bude líbit, protože ti co neznají historii světa warhmmer 40,000 budou mít problém, protože ve hře není nic o minulosti a o samotném tomhle světě

Pro: Pěkná grafika, dobrý příběh, originální styl, dobrá hratelnost, svět Warhammeru 40,000 konečně ožil v počítači :D

Proti: Kampaň co se týče misí,Obrížnost v kampani nebo proti kompu je někdy fakt šílená :D

+5 +6 −1
  • PC 90
Co o tomhle říct? Tak já měl svět Warhammeru rád, hlavně tenhle modernější, ale hry mne nějak nelákaly, sám nevím proč, takže ani Dawn of War nějaké velké lákadlo nebyl. Mnohem později jsem si vybíral nějakou hru, dostal jsem chuť na strategii a našel jsem tohle. Cena nízká, popis zajímavý a ve finále je to Warhammer 40k, co víc chtít?
Víc. Ke svému neskutečného překvapení jsem zjistil, že se jedná o opravdu skvělou hru. Dobrá, mám spíš radost, že je to dobrá hra z prostředí čtyřicítky káčka, ale i po strategické stránce jsem byl spokojen. Asi nejvíc tím, že stojím proti přesile, která je navíc i dost silná. Sice jsem si dal poněkud těžší obtížnost, ale stálo to za to. Orkové byli nepříjemní nepřátelé, když se dostali na tělo, Eldary jsem tedy taky nemusel a vše to ještě navíc doplňovalo to, že můžete mít jen omezený počet jednotek, takže žádné orgie ala CaC se nekonají.
Příběh a mise jsou klasické Warhammerovské, nic víc k nim říci nemohu. Může se to líbit i nemusí. Mě se to líbilo.
Prostě jsem si po dlouhé době skvěle zapařil. Nejlepší Kapitula Blood Ravens ve skvělé strategii, to je něco, co opravdu můžu. Hra vás nutí občas i zapřemýšlet, čím vybavit svoje muže, kudy je poženete, jestli tam prostě vtrhnete, nebo vytvoříte i zálohy, protože někam jen tak vtrhnout je sebevražda, alespoň tedy na nějaké lepší a tužší nastavení. Já to totiž nemám rád nějak přehnanou obtížnost, ale tady jsem si to užíval. Víte, ve většině her to je jenom o tom, že protivník dává větší dardy, nebo jich je víc, ale nic jiného se nezmění. Tady máte šanci bránit se, měnit taktiku, používat rozličnou výzbroj. Ne vybuduj základnu co nejrychleji, nebo protivník má super zbraň, za chvilku se spustí.
Byl jsem spokojený a spokojený jsem doteď. Mrzí mne, že na mém notesu hra padá, takže její hraní prostě není ono, ale to snad časem odstraním a hře samotné to nevytýkám. Skirmish a mulťák její hratelnost prodlužují, dávají vám možnost vyzkoušet si i jiné rasy, což je tuplem fajn, zkrátka bezva hra na dlouhé večery. A pro následovníky Zlatého trůnu je to tuplem povinnost...

Pro: dobrá strategie z dobrého prostředí

Proti: končí to

+11
  • PC 85
Na hru jsem narazil, již před 7 lety a už tehdy jsem si ji užíval a bavil se u ní. Pamatuji si, když jsem nechápal co to znamená demo, a když jsem hru po pár minutách dohrál, myslel jsem si, že už je konec, nebo že něco dělám špatně. Demo bylo samozřejmě po pár dnech odinstalováno a na Warhammera jsem zapomněl. Proto bylo úsměvné, když jsem na Dawn of War na DH narazil a hned jsem si všechno vybavil. Konečně jsem vyzkoušel plnou hru.

Dawn of War je originální sci-fi strategie z budoucnosti. Jelikož v lásce sci-fi nemám, divím se, že mě hra chytla. Očekával jsem od hry opravdu hodně a musím říct, že mě malinko zklamala, ale to se asi dalo čekat. Co vás bavilo dříve vás nemusí bavit teď. Udělal jsem chybu, když jsem hned po spuštění hry rozehrál kampaň. Kampaň je asi největší mínus hry. Nejenže hrajete pouze za mariňáky, ale kampaň je nudná, nezáživná a strašně pomalá (než se vám zpřístupní všechny jednotky a budovy, tak jste už za polovinou hry). Proto jsem kampaň nedohrál a skončil v 9.misi. Naštěstí se i tu, skoro jako v každé strategii dá hrát Skirmish a Multiplayer - a to jsou teprve pecky. Volná hra je skvělá a je zde plno možností jak zvítězit třeba zničit všechny budovy a jednotky, nebo obsadit více než polovinu Listening Postů a ty následně po určitou dobu udržet. Hra je originální a nehraje zde roli počet stavitelů, ale již zmíněné Listening Posty (to jsou strategické body) ty vám dodávají zdroj pro stavění budov, cvičení jednotek, vylepšování jednotek.... Pokud tyhle body neobsadíte a necháte je soupeřům, jste ztraceni. Nemyslete si však, že když Posty obsadíte zůstanou už pouze vám. Nepřítel se je bude snažit neustále zničit a pak nastává celkem zmatek, když jste obsadili několik bodů a musíte všechny bránit. Dalším prvkem originality je vylepšování jednotek, kdy na začátku budete mít 4 vojáky a postupně je vylepšíte a rozvinete tak, že jich bude 9 a polovina z nich bude vlastnit speciální zbraně. Taky se mi líbil moment, když jsem chtěl se staviteli projít kolem vojáků a ti mi uhýbali, takže se mi nestalo že se o sebe jednotky sekly. O konec originálních prvků se však nejedná, je tu ještě jeden. Kapacitu vojáků nerozšiřujete stavením domečků, ale v základně, kde si postupně zvyšujete úroveň. Každá nová úroveň vám kapacitu zvedne o 5 bodů. Maximální kapacita se na první pohled zdá malá, ale díky tomu, že je rozdělena na pěchotu a stroje + vozidla to stačí. Prostředí je skvělé, atmosférické a jde z něj cítit válka. Musím zmínit i pěknou grafiku vzhledem k roku výroby. Obtížnost je nevyvážená, zatímco v kampani projdete misi na těžkou obtížnost bez problémů, ve volné hře proti počítači se zapotíte už na standardní obtížnost. Dalším mínusem jsou občasné bugy, kdy jednotky nereagovaly na můj rozkaz a stavitelé nechtěli opravit robota.

Warhammer je těžká hra, kde musíte neustále kontrolovat jednotky, stavět kolem strategických bodů kulomety a současně útočit na nepřítele. Pokud nebudete hrát kampaň, která se nepovedla, ale zaměříte se na Skirmish a Multiplayer čekají vás zábavné, atmosférické a dlouhé boje.

Pro: originalita, Skirmish + Multiplayer, prostředí, grafika

Proti: kampaň, nevyvážená obtížnost, občasné bugy

+12
  • PC 100
Tato hra je moje nejoblibenější. Hrál sem opravdu dost her ale ŽÁDNÁ se W40K: DoW nevyrovnala... výborný design Space Marines a orků, grafika také dobrá, soundtrack naprosto boží, potoky krve, vyvážené strany, docela dost jednotek, důraz hlvně na boj a ne na stavění. Jediná výtka je, že kampaň je krátká a pouze za Space Marines ale to prominu a úplně na pohodu... Jen je škoda že jsou jen 4 rasy.. ale to se vyhladí v datadiscích tak nic neřeším. Tahle hra je naprosto super a vřele doporučuji každému. U singlplayeru jsem strávil moře času a ani sekundy nelituji.

Edit:
Po dvou letech se koukám na tenhle komentář. Změnilo se pár věcí, některé jsou důležité, jiné ne, každopádně se změnilo to že jsem se stal ortodoxním warhammeristou. Nemohl jsem si tedy odpustit trochu upozornit na rozdíly mezi stolní a PC variantou. Tak ten první a nejvíc markantní je samozřejmě příběh, svět a já nevím co ještě. Vývojáři se malinko vykašlali na cca. 30 knih (nejrůznějších druhů, od brožovaného románu po A4 codex popisující armádu, s počtem ani trochu nepřeháním) a udělali z toho trochu moc řežbu :D. Druhý velký rozdíl jsou herní mechanismy, je sice fakt že kostky a procesor je něco trochu jiného ale i tak je DoW VELKÁ zjednodušenina. Ve stolní verzi je hafo věcí které DoW osekalo na body morálky a díru v zemi nazývanou kryt. Je mi taky trochu líto toho kolik jednotek bylo vynecháno a kolik frakcí bylo v sérii vynecháno. Jmenovitě mi tu chyběli třeba rozdíly mezi SM kapitulami. Sice jsou to v základu stále svalovci v mega zbrojích ale každá jedná, bojuje a vypadá trochu jinak (jedna může hrát pouze terminátory, jedna nasazuje spousty mariňáků vybavené do boje zblízka atd.). To je ale jen zlomek co ve hře chybí. Svoje hodnocení nebudu měnit, stále se nezměnil čas který jsem u téhle hry strávil a stále se nezměnilo to že toho nelituji. Jako start do extrémně rozvinutého (ještě jsem nenarazil na svět jiný než náš který by byl takto propracovaný) univerza je to stále pecková věc. Při kombinaci s Winter Assault a Dark Crusade se nudit nebudete.

Pro: výborný design Space Marines a orků, grafika také dobrá, soundtrack naprosto boží, potoky krve, vyvážené strany, docela dost jednotek, důraz hlvně na boj a ne na stavění

Proti: kampaň je krátká a pouze za Space Marines ale to prominu a úplně na pohodu... Jen je škoda že jsou jen 4 rasy

+9
  • PC 80
Velice zábavná hra zaměřující se na správu několika málo jednotek. Je mi velice sympatický systém, kdy se naráz vyrobí např. 4 vojáci v pluku a další 4 si už postupně dokupujete na bojišti. Umožňuje to také prořídlý pluk na chvíli stáhnout z bitevní vřavy a dokoupit mu opět síly do plna i v poli daleko od základny. V každém pluku můžete rozdělovat těžké zbraně dle svého uvážení a tak si budovat buďto pluky proti všemu nebo pluky specializované např. proti pěchotním jednotkám apod.
Líbí se mi také systém zdrojů, kdy vám hlavní surovina přibývá za držení strategických bodů na mapě, takže se o ně svádí nepřetržité bitvy.
Naopak mne jakožto primárně single playerového hráče velice zklamal singleplayer, který obsahuje relativně krátkou kampaň a navíc pouze za jednu stranu. Ale za těch 99,- to určitě stojí, brát všemi deseti. ;-)

Pro: Zajímavý a funkční systém jednotek a surovin, hudba a hlášky jednotek

Proti: Zaměření spíše na multiplayer, singleplayerová kampaň naprosto nedostatečná

+17
  • PC 75
Dawn of War je super multiplayerová řežba, která si nebere servítky. Potoky krve proudí, kam oko dohlédne... slast to pro oko :-)

Ale teď vážně. Síla DoW se neskrývá v příběhu, který je zde nastíněn jen povrchně, ale v multiplayeru! Strany jsou dobře vyvážené, za každou se hraje jiným stylem a díky jejich speciálním schopnostem existuje spousta využitelných strategií k dosažení cíle.

Z grafického hlediska ani dnes nijak neurazí, ale za těch pár let, co je na trhu k ní vyšlo několik datadisků, bez kterých si jí už dnes nemá cenu pořizovat.

Pro: multiplayer, vyváženost, různorodost, atmosféra, grafika.

Proti: velice krátká kampaň pouze za jednu stranu.

+8