Warfare Incorporated

12.09.2003
02.12.2008
09.04.2016

freeware (dříve placená hra)

Warfare Incorporated je RTS hra původně pro kapesní konzoli Tapwave Zodiac a mobilní telefony či PDA s Windows Mobile a PalmOS. Roku 2008 hra dostala i port pro zařízení s iOS, nicméně ten již dnes není dostupný a jediná oficiální cesta, jak si hru dnes zahrát, je na zařízeních s Androidem, kde se hra dostala jako freeware titul po zpřístupnění zdrojového kódu. Jelikož vývojáři nabídli také editor map, které lze tvořit na PC, tak se hry ujala početná komunita fanoušků a udržují hru aktivní i roky po vydání, především díky přítomnému online multiplayeru.

Jedná se o klasickou RTS inspirovanou hlavně sérií Command & Conquer. Přenese nás do budoucnosti, kde lidstvo kolonizuje planety a nadvládu převzaly obří korporace. A právě spor dvou takových korporací, zvané ACME a OMNI, je ústředním tématem, neboť spolu bojují o nově objevenou planetu Icarus. Ta ukrývá obrovské bohatství, neboť je bohatá na novou surovinu, kterou lidstvo využívá pro teleportaci. Nicméně Icarus nabízí ještě další tajemství, která čekají, až je objevíte...

Zatím co původní verze ještě nabízela bluetooth multiplayer, aktuálně se hráči musí spokojit pouze s online multiplayerem. Hra však nabízí i příběhovou kampaň a spoustu add-onů od fanoušků, což se týká i multiplayer části. Ta ukládá i hráčovy statistiky a nabízí také jednoduchý chat a lobby pro komunikaci s ostatními hráči.