Warbreeds

1998

Warbreeds je velice bizarní, ale zajímavou real-time strategii. Příběh se odehrává kdesi ve vzdálené galaxii, kde rasa zvaná Yedda vytvořila čtyři rasy Tanu, Sen-soth, Kelika a Magha jako svoje služebníky, které se však vzbouřily a na celé planetě nastal velký válečný konflikt.

Hra nabízí tři herní módy (skirmish, multiplayer a campaign). Kampaň je poté rozdělena na tři části, základní výcvik, Nadvláda Tanu a Vzpoura Maghu.

Jednotlivé rasy se liší od sebe nejenom odlišným vzhledem, ale i jednotkami. Každá rasa má jednoho Shamana (dělníka) a čtyři typy jednotek (někteří jsou rychlí, odolní, ale pomalu se vyrábí..). Každý rod má specifické vojáky, kterým při jejich výrobě mohou dát různé zbraně a jiné specifické technologie oproti ostatním. Navzájem si je však mohou krást zkoumáním genetického kódu z mrtvých nepřátel (při maximální znalosti všeho je 35000 možných kombinací výzbroje vojáka). Např. Tanu mají dělo, Sen-soth naopak elektrickou věž, Kelika radar a Magha zase miny. Každý klan získává energii z hub, které může pěstovat jen na určitých místech. A v nastalém hladomoru se o ně vede válka. Houby jsou tu jedinou surovinou, protože poskytují energii pro budovy a pro výcvik dalších vojáků.

jaká škoda, že na tuto hru nenavázal další díl. Vidím v tom vyloženě výkvět 70/80st science fiction,,,,ale stejně jako veškerá taková tvorba končí v zapomnění

Warbreeds jsem si poprvé vyzkoušel jako Demoverzi, která nabízela pouze misi za rod Tanu. I přes netradičnost a určitou bizarnost této hry, jsem byl docela zaujat a začal jsem pátrat po plné verzi.

Základni hra nabízí tři kampaně v single-playeru. Prvním je Basic training, dále pak Magha Uprising (vzpoura Maghů) a Tanu Ascendancy (Nadvláda Tanu).

Jak už bylo řečeno, v této hře jde o rasu Yedda která si vytvořila čtyři rody služebníků, bohužel v důsledku hladomoru došlo na celé planetě k bojům a vzpourám. Tento konflikt pak hrozí konečným vyhubením druhu Yedda.

V kampani Magha Uprising se chopíte vedení klanu Magha, jehož cílem je Yeddy zničit. V jednotlivých misích bojují primárně vůči Tanum a časem si podrobí rod Sen-Soth, tudíž pak může vyrábět osm různých jednotek.
V kampani Tanu Ascendancy, se pak hráč ujme vedení Tanu, kteří se naopak snaží Yeddy zachránit. V tomto snažení se k nim nakonec připojí Kelikové - podobně jako v předchozí kampani, i ted hráč může vytvářet deset různých jednotek.

Velké množství různorodých zbraní, dovoluje vytvářet všelijakké kombinace. Hráč volí mezi střelnými a sečnými zbraněmi. Různorodost vede k vyhranné bitvě.

Warbreeds je netradiční strategie, která ovšem dokáže zaujmout svým pojetím. Bohužel bez dalšího pokračování, či nějaké další činnosti kolem této hry, se Warbreeds nevyskytuje v hráčském povědomí a jediné co ho čeká je herní propadliště zapomnění.

Pro: Netradiční ale zajímavé pojetí.

Proti: Někde až moc netradiční