Walker

únor 1993

Ve hře Walker ovládáte bojového robota a musíte se prostřílet čtyřmi úrovněmi. Každá úroveň má dvě části. Berlín 1944, Los Angeles 2019, střední východ současnosti a Velká válka 2420. Na konci každé úrovně vás čeká závěrečný souboj. Můžete si vybrat dvě obtížnosti, a to easy a arcade.

Na klávesnici ovládáte pohyb robota dopředu a dozadu a myší střelbu. Jedinou zbraní jsou kulomety, které se přehřívají, takže musíte hlídat ukazatel teploty v levém horním rohu obrazovky. Na začátku máte tří životy a ochranný štít. Ten je v pravém horním rohu. Ve hře nenarazíte na žádné další životy ani vylepšení. Walker má širokou škálu nepřátel, která se odvíjí od úrovně kde zrovna jste - jsou jimi vojáci, letadla, děla, auta, vzducholodě a spousta dalších.

• Amiga 80
Walker je pro mě víc než zapomenutá hra na Amigu. Je to vzpomínka. Vzpomínka na dobu kdy jsem byl nadšený z našeho Atari 800 a pak mě kamarád pozval na návštěvu. Doma měl Amigu 500. Tenkrát se mi změnil pohled na hry. Hry měly intra, příběhy a hlavně úžasnou hudbu. Dodnes mám diskety s přebalem vytisknutém na jehličkové tiskárně.

Walker samotný je docela prostou záležitostí. Prostě jdete s obrovským robotem z leva do prava a ničíte vše co na vás útočí. Vše je krásně vyobrazeno a ozvučeno. Dodnes si pamatuju skřípaní plechů a hlavně dupání kuřete jak jsme mu s kamarádem říkali. Za zmínku stojí také intro, které si pamatuji i po třiceti letech. Prostě dobré časy.

Pro: nostalgie

Proti: je to tak dávno