Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Vtoraja mirovaja: Osvobožděnije Belorussii

Vtoraya Mirovaya: Osvobozhdeniye Belorussii, Theatre of War: Liberation of Belarus

13.02.2009
70
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Od uvedení Theatre of War (2006) a všestranně vylepšeného 2. vydáním (Izdanije vtoroje) v červnu 2007 doplnila základní hru dvojice datadisků určených příznivcům wargamingu primárně na trzích SNS. Prvním byla Vtoraja Mirovaja: Normandija (2008) věnovaná vylodění západních spojenců v Normandii. Druhé rozšíření pokrývá úvodní fázi neméně důležité operace Bagration (22. června - 29. srpna 1944) na východě, známé i coby Běloruská strategická útočná operace. Rudoarmějci během ní zničili 28 z 32 divizí německé skupiny armád Mitte a zároveň zahájili likvidaci Říšského komisariátu Ostland (1941-1945), pod nějž spadal i Generalbezirk Weisßruthenien. Ten byl zřízen v září 1941 na území okupované Běloruské SSR, kde kolaboranti sdružení v Běloruské centrální radě úzce spolupracovali s nacisty při uplatňování germanizační a vyhlazovací politiky v souladu s cíli z velkoněmeckého Generalplan Ost. Vaším úkolem v rámci Vitebsko-oršské ofenzivy (23. - 28. června 1944) bude osvobodit říší těžce zkoušené obyvatelstvo Běloruska.

Hlavním přínosem samostatně spustitelného rozšíření je sovětská kampaň, kde budete čelit německé 3. a 4. tankové armádě. Druhá, výrazně kratší, je zasazena na západní frontu zkraje 2. světové války (květen 1940), kde v roli německých agresorů za účelem invaze do Francie uskutečníte Mainsteinův plán, jinak také Fall Gelb spočívající v bleskovém útoku přes Benelux. Datadisk ze základní hry přebírá RPG prvky (levelování dovedností) a užívá stejný engine jako IL-2 série leteckých simulátorů, počínaje úvodním IL-2 Sturmovik (2001) až po IL-2 Sturmovik: 1946 (2006). Mapy se tedy vyznačují stejnou mírou prostornosti a detailu co v základním ToT. S kamerou jde opět libovolně otáčet kolem a přibližovat na či oddalovat od stovek jednotek a objektů při zachování veskrze přijatelné míry detailnosti grafiky vzhledem k datu vzniku titulu. Bitvy i zde většinou rozhoduje vaše schopnost co nejefektivnějšího využití tanků a samohybných děl. Není proto divu, že přibylo několik nových druhů vojenské techniky. Za jedinou zásadnější inovaci se dá pokládat obsažení editoru misí.

Rozšíření zůstává dostupné pouze v ruském jazyce.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.