Vermeer

Hra Vermeer patří ke klasice německých obchodních a hospodářských simulací a stala se jakousi předlohou pro celou řadu her stejného žánru, které byly vyvíjeny především v Německu různými vývojářskými společnostmi následující roky. Hra vzešla z pera Ralfa Glaua a jeho studia Ariolasoft v roce 1987 na Atari a Commodore a o rok později na systémech DOS a Amiga.

Pozadí hry nás přenáší do 20. let 20. století, kdy je ukradena sbírka vzácných obrazů ze soukromé sbírky. Jejich majitel, Walter von Grünschild, vyšle svoje synovce do světových aukčních síní, aby jeho obrazy nakoupili zpět. Aby však získali peníze na všechny obrazy, každý se jich sám za sebe snaží vydělat co největší množství. Proto si jednotlivě vybudují plantáže na pěstování kávy, čaje nebo tabáku a produkty prodávají na světových trzích. Lze také sázet na dostizích nebo obchodovat na akciových a devizových trzích, což jsou možnosti s větší mírou rizika, ale i případného zisku.