@666joxer (20.04.2019 11:54): Nedivil bych se, já byl téměř u konce a tam jsem narazil na nějaký fatal bug, který mi její dohrání znemožňoval (viz. diskuze níže). Vzhledem k tomu, jak neznámá hra to je, se asi žádného kloudného řešení nedočkám.
Je to trochu škoda, ona to tedy byla amatérská záležitost až běda (s hafem technických problémů), ale mělo to docela solidní atmosféru.
Slovenská verze pravděpodobně existuje, vzhledem k tomu, že je to od slovenských tvůrců.
Tak. Step one: hra sehnana - originalka v nemcine.
Step two: nainstalovano na Windows 8. Nelze spustit - chybova hlasska o missing msvcr71.dll.

Nainstalovani microsoft .NET Framework Version 1.1 Redistributable Package nepomohlo.
Prekopirovani msvcr71.dll z C:WindowsMicrosoft.netFramework1.1.x do C:WIndowsSystem32 taky nepomohlo.

Nakonec pomohlo prekopirovat ten soubor do samotne slozky se hrou.

Profit! Uz jsem nozem opichal prvniho upira, ukradl ruskou vlajku a neuspesne se pokusil rozkopnout dve truhly.
Vidím, že nie som jediný s herným masochizmom, i keď pri inej hre. Nu, ale do produktu mayhem studios by som sa teda rozhodne nepúšťal.
Tak to je bezva, už jsem byl téměř u konce hry a kvůli nějakému idiotskému bugu jí nemůžu dokončit. Vždy totiž hra po jakémkoliv souboji zamrzne (což do té doby nedělalo), no dočetl jsem se, že s tím mělo problém více lidí, někteří to dokonce zkoušeli bezúspěšně na vícero sestavách... oficiální stránky hry ostatně už neexistují, stejně jako vývojářské studio (však se ani nedivím), čili podpory se už asi nedočkáme. Zajímalo by mě, zdali vůbec proběhl nějaký pořádný beta test, neboť všemožných bugů a nedodělků je ve hře habaděj (problémy s určitými rozlišeními, časté pády hry, různé bugy u vedlejších questů).... ach jo.
Nu těžko říct, vlastně jsem podobnou hru ještě nehrál. Ale ovládání je celkem pohodové, šipky + myš, nic jiného potřeba není. Souboje jsou trošku jako ve Final Fantasy a žánrem je to primárně adventura (i když zatím bych řekl docela jednoduchá a lineární). Vývoj postavy spočívá pouze ve zvyšování čtyř statistik (Síla, Odolnost, Obratnost a Inteligence) a dále se ti podle používaných zbraní/kouzel automaticky zvyšují (tzn. čím častěji je používáš) ještě specializace na lehké zbraně (např. nože), těžké zbraně (hole, motorová pila apod.) a boj pěstí. U kouzlení jsou taktéž 3 zaměření... oheň, magie krve (léčivá magie, vysávání života apod.) a ještě jedna, jejíž název si teď nevybavuji.

Nejvíce se mi ale VW líbí svojí atmosférou a desingem prostředí (přístavy, opuštěné továrny apod.), celá hra se pak odehrává v noci za svitu úplňku, což atmosféru ještě umocňuje. Zamrzela mě ovšem absence některých zvuků (například dabingu, či zvuky při soubojích), hudba je naopak vcelku fajn. Rozhovory nepovedené, naštěstí jich není mnoho.