Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Val d'Isère Skiing and Snowboarding

1995
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Val d'Isère Skiing and Snowboarding je arkádově pojatá simulace lyžování a snowboardingu. Hra obsahuje tři disciplíny - sjezd, slalom a obří slalom a tři herní mody - Freeride, Training a Compete.

Training je mod určený hlavně pro ty, kteří se hrou začínají. Jedná se o klasický závod, ve kterém znamená minutí branky trest dvou vteřin navíc v konečném čase.

V modu Freeride má hráč určitý čas na projejí kontrolního bodu, v případě neúspěchu končí. Cílem je takto sjet celou trať a projet cílovou čárou. Po každém zvládnutém závodě se zvyšuje obtížnost.

Compete je jakýmsi šampionátem, ve kterém hráč musí projít systémem kvalifikací, dostat se do finále a získat hlavní cenu. Dohromady jsou to čtyři kvalifikační mistrovství a každé obsahuje tři závody, ve kterých musí hráč skončit na určitých umístěních (TOP 7, TOP 5 a nakonec TOP 3), aby se posunul dále. V případě neúspěchu má dva další pokusy, poté hra končí. Po zvládnutí těchto kvalifikací hráč postupuje do finále.

Hra je konverzí titulu Tommy Moe's Winter Extreme: Skiing & Snowboarding, který stejný tým vydal na konzoli SNES. V této podobě vyšla jen na konzoli Atari Jaguar.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Jaguar 75
Nikdy jsem nebyl velkým nadšencem do lyžování či snowboardingu, takže podobné radovánky nevyhledávám ani ve hrách. Nicméně před více než dvaceti lety se ke mě dostal titul Val d'Isère Skiing and Snowboarding pro Atari Jaguar a byla to dost zábavná hra, částečně oddychová, ale částečně i trochu nasírací.

Proč nasírací? Hra je totiž docela těžká. Ať už na lyžích nebo na snowboardu, při hře vyvinete dost slušnou rychlost. A protože vašeho lyžaře vidíte z pohledu třetí osoby a půlku obrazu zabírá horizont, máte za každým kopcem snad jen necelou vteřinu na reakci. Na zajetí dobrého času, bez penalizací za neprojetí branky a bez zbytečných pádů, je tedy dost nutné naučit se každou trať co nejvíc nazpaměť.

Ale přesto, zábava to byla výborná. Jakmile se do Val-d'Isère člověk trochu dostane, odmění se mu návykovou hratelností. Pak už si člověk troufne i na triky při skocích, za které dostává bonusy. A samozřejmě na šampionát, kvůli němu tam přece člověk jel :)

Graficky je hra docela povedená, zvlášť hory v pozadí tehdy působily až epicky, prostě ta správná horská atmosféra tu byla. Množství závodů a herních modů je dostačující, ale zároveň to není žádná velká nadílka, přeci jen se hra soustředí jen na závody ve Val-d'Isère, žádné cestování se nekoná. A co se týče hudby, ta byla po delším hraní trochu otravná.

Celkově mám tedy na Val d'Isère Skiing and Snowboarding dobré vzpomínky. Navíc to byla má jediná hra na Jaguaru, která se dala hrát ve více lidech, takže turnaje mezi kamarády byly samozřejmostí.
+8