KANIBAL! Můžu být kanibal?!?!

To dost řeší můj problém s jídlem, ale jako že fest!
@Bodkin (20.01.2013 00:24): No, jarmulka by moc platná proti nachlazení nebyla.

Což mi připomíná, že hru již chci pár měsíců vyzkoušet. Jeden z těch velice zajímavých rl pro ty neznalé žánru.
Nu, nedodělal jsem ani ten 'tutorial'. Vlezl jsem do nějaké vesnice kde mě napadli a klikaři se podařilo mě omráčit, a to jsem mu před tím dával kapky :/
@Bodkin (18.01.2013 17:23): No, ztratit se moc nedá. On je UrW, pokud člověk pochopí základní principy přežití i relativně jednoduchý. Rozhodně se tam neumírá tak často jako v jiných roguelike. Hlavní výzva je ale přežít zimu. Tak daleko jsem však nedospěl :-)
Ah-ha, Enter přehazuje micro a macro mapu, o tom jsem neměl ani tušení. Teď už bude dost těžké se ztratit :-/

A vždycky jsem pouštěl ten čiročirý sandbox, jak se tak zdá. Cool.
@Bodkin (17.01.2013 14:52): Jako jisté tutorialy fungují právě ty scénáře (ačkoli dohrát je není zas až tak snadné). Je to velmi dobře uděláno, na jednu stranu tě to vede za ručičku, ale zároveň ti to dává i dost velkou svobodu. Nesmíš se hned pouštět do naprostého sandboxu, to je sebevražda :) Jinak si na začátku vyber rybáře a umísti se do lokace, kterou obývají Driikové (protože s nimi lze snadno obchodovat). Základy jsou popsány např. zde. V podstatě jde o to, dostat se rychle k nějaké řece a vybudovat si tam chýši a jídlo získávat rybařením. Lov vysoké je hodně náročný a je taky o štěstí (a z veverek se žít nedá :).

EDIT: scénářem myslím tzv. course. Ten základní je Living in the wild.
@Artran (17.01.2013 14:38): Nu, na UW bych potřeboval nějaký návod atp... protože většinou skončím tak, že vyrazím najít vodu a už nenajdu cestu zpátky :D Vyloženě anti-bodkinovské, musí se mi to jednou podařit!
@Bodkin (17.01.2013 14:12): Já jsem ToME nikdy pořádně nehrál, ale začíná to být už takové monotónní. DoD byl na druhém místě minulý rok. Osobně si myslím, že to letošní umístění je ok. DRL byl první před nějakými čtyřmi lety, myslím.

Jinak je to pro UrW ale zatím nejlepší umístění, takže je to podle mě docela úspěch. Navíc pokud Sami nepoleví (plány jsou hodně zajímavé), tak má našlápnuto na ještě lepší umístění v příštím roce.

Jinak se hodně vysoko umístil také ten SIL, na který jsem tu už někde dával odkaz.
Lesní plody sebrat nemůžu, všude jsou ve stádiu "growing" a u nové postavy už nemám luk :/ Takže ted zkoumám jak se používají pasti.
Zmáčkni # a je to tam v menu, včetně spánku a zvednutí se. Stahování je pod patřičným skillem. Klávesové ovládání této hry zvláště zezačátku dohání k šílenství. Doporučuji jíst maso jen v nejakutnějšíchpřípadech a jinak se šidit lesními plody a vodou. Dokud neporazíš nějaké větší zvíře než lišku, tak je to nutnost.

Zkus se zezačátku zaměřit hlavně na rybaření a vandrování po světě, dokud nenalezneš místo, které se ti zdá jako dobře situované pro postavení domu. Dům pak postavit co nejrychleji, protože na podzim budeš mít dost starostí s hledáním zásob na zimu. Zimu pak správný hráč UrW tráví vyřezáváním do dřeva a lovem na Njerpeze.
Popravdě nevím, vydal jsem se na lov a když jsem po 4 dnech hladovění a chození sem a tam nebyl schopnej nic chytit, tak jsem vlezl do inventáře a našel jsem tam luk a 5 šípů. Nevím jestli tam byly od začátku nebo mi to hra přihrála až když viděla jak jsem neschopný :)

A narazil jsem na problém co dělat, když už třeba tu veverku zabiju a je na stromě - jak pak můžu vzít její maso a tuk (nebo co tam všechno je), protože to potřebuju k dalšímu úkolu - ke zpracování její kůže (kterou z ní paradoxně servat můžu i když stojím pod stromem).

Jo a zrovna jsem chcípl, zaútočil jsem na nějakého vandráka, kterého jsem přemlouval aby se ke mě přidal, načež ze mě vysomroval všechno jídlo a pak stejně nešel. Tak jsem se naštval :)
:D. Na veverky platí kameny. Sleduj okolí ve kterém lovíš. Je dobré nalézt nějaké pěkné místo s dobrým rozhledem a pak jen pozorovat horizont. Jestli není tvůj charakter tupozraký, tak nebude mít problém po chvíli něco spatřit ( rozmezí 6 hodin-4 dny). Dobře fungují pasti s návnadou.
Jak jsi přišel zezačátku k luku a šípům?
Pozor, jsem velký lovec. Půl hodiny jsem pronásledoval veverku po mapě, načež vylezla na strom a myslela si že na ní nemůžu. Ale vzal jsem luk a z pár metrů jí vystřelil mozek z hlavy :) Konečně se posouvám dál v tutorialu :)
V tutorialu jsem se zasekl na misi "A kill". Nemůžu ulovit žádné zvíře (kromě ryb). Jak se to sakra dělá? Run nepomáhá, vždy mi zvířata utečou a když dám Hide, tak POKAZDE to ten můj trotl podělá, zvíře mě uslyší a uteče. Až mám podezření že je to bug, protože mám prostě nízký skill na plížení.
Tohle jsem si kdysi koupil a téměř ihned vypl, teď bych to znova prubl, ale nemůžu UW najít.