První díl jsem hodnotil pouze lehce nadprůměrně a tak mě zajímalo, zda tvůrci nějak pokročili s druhým dílem, když se ze hry stala rozsáhlá série nově obohacená dokonce o televizní seriál. A musím uznat, že dvojka je ve všech ohledech lepší hrou. Základ zůstal dle očekávání beze změny, ale stejnou hratelnost okořenilo pět nových vozidel a jejich řidičů. Pro hraní jsem zvolil jednu z nových, Twister s formulí. Konec je dle tohoto vzorku opět pro každého unikátní dle jeho přání. A i v tomto případě platí pozor na to, co si přejete. Konečně se na závěr dočkáme víc než jen textového popisu, i když na nedodaná videa z prvního dílu těch pár animací nemá.

Největší a hodně potřebnou změnou jsou samotné arény. Tentokrát dle podtitulu procestujeme celý svět a různorodost prostředí je opravdu znát. Tradiční Los Angeles nebo Paříž jsou až na specifické pamětihodnosti stále města, ale Amazonie nebo Antarktida přináší skutečné osvěžení. Mapy jsou navíc o něco rozlehlejší a propracovanější. Navíc je v různých arénách nutné hlídat i nebezpečné nebo zrádné prostředí, nejen protivníci vám mohou ublížit. Mírného zlepšení doznalo i grafické zpracování a je minimálně dostatečné na rozpoznání toho, kde zrovna jste. Navzdory návykům z prvního dílu mi dvojka zabrala přes čtyři hodny a bude tak objektivně o něco delší. Celkově tak jde o výrazně hratelnější díl a doporučil bych ho spíše než jedničku, která má tak smysl jen z historického hlediska.