Trauma

• iOS 80
Trauma jsem nainstaloval během prohlížení titulů v mé Steam knihovně, které se zde nashromáždily během prastarých Humble Bundle akcí (Trauma je konkrétně z Frozen Synapse Bundle z roku 2010). Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu, o hře jsem si nic předem nezjistil a byl jsem nakonec velmi příjemně překvapen.
Předně, Trauma má velmi originální zpracování a byť je díky tomu možná ovládání trochu těžkopádné (na PC více než na tabletu), jednoznačně mě zaujalo. Též téma traumatizované mladé ženy po autonehodě a odkrývání střípků její minulosti mě nejen že hnalo hru dohrát, ale i odkrýt všechny další konce a fotografie, nacházející se ve hře (zatím se mi ale ještě všechno odhalit nepodařilo). Atmosféra hry mě, i přes zjevné amatérské podmínky ve kterých hra vznikala a které jsou na hře tu a tam znát, pohltila. Svůj podíl na tom jistě má i soundtrack Milana Straky, který stojí i za samostatný poslech.

Ať už se Trauma ve vašich Steam knihovnách nachází nebo ne, jednoznačně doporučuji dát hře šanci. Zejména pokud máte v oblibě i trochu experimentálnější tituly.

Pro: netradiční zpracování, působivý soundtrack, atmosféra

Proti: krátké