TransRoad: USA

09.11.2017

Každý z nás potkává denně na silnicích stovky náklaďáků a kamionů převážejících zboží a náklady všeho druhu napříč silnicemi celého světa. Málokdo už ale přemýšlí o šoférech těžkých tahačů a téměř nikdo si neuvědomuje, kdo stojí v pozadí a organizuje jejich práci. A právě TransRoad: USA vám umožní stát se šéfem logistické firmy, nejprve majitele jediného nákladního vozu, kde se v začátku s jedním řidičem pokusíte vybudovat obří společnost s desítkami či stovkami aut, jejichž kola brázdí americké silnice křížem krážem.

Proti vám se postaví konkurenční společnosti toužící po úspěchu stejně, jako vy, ale spíše než o konkurenčním boji, je hra o komplexním budování vlastního byznysu. Z oblastního dopravce vám postupně nezlomná píle, nesporné manažerské schopnosti a pověst vaší firmy pomůže získávat zakázky napříč celými Spojenými státy, které zde zastupuje několik desítek velkoměst. Kampaň vám dovolí libovolně expandovat, rozvíjet se a volit si vlastní obchodní strategii. Komplexní ekonomický manažer myslí na všechny maličkosti a nevyhnete se tak poruchám aut na cestách, opravám, nákupům náhradních dílů, ale musíte počítat třeba i s proměnlivou cenou pohonných hmot.

Základem celé hry je trojrozměrná mapa, na které lze při jejím přiblížení sledovat vaše auta na cestách. Odtud lze také vstoupit do rozsáhlého rozhraní plánování, péče o zákazníky, rozdělovníku zakázek a množství rozličných statistik.