Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 75
Ach jo zase ten registrační formulář... Název společnosti... samozřejmě "Crash Lines".
...
Ne já nechci růžový autobusy, opravdu ne! Ukažte co tam máte za barvy ... no dobře třeba tuhle zelenou, ne... ne, tuhle modrou, děkuji.
...
Sakra koukám tady na sebe do zrcadla, ten plešatící pán v kvádru to jsem já? To bude asi tím stresem. Ale na to teď není čas.
...
Cože? Vy mi půjčite do začátku jen 100 tisíc babek? Ale já tady rozjíždím dopravní společnost, kterou Amerika ještě nezažila a Evropa nikdá nezažije, rozumíte? Cože 10% úrok? Cha dejte to sem, kde to mám podepsat, za pár let si tu vaši banku koupím i s tím parkem co máte vedle baráku...
...
Jasně jsem vám řekl, že vozím jenom uhlí, žádný zrní, na to si najměte tamty převozníky ze Smith & Louda Company. Moment, co jste to říkal, pokud to dovezu do měsíce, tak dostanu dvojnásobek? Tak to si plácnem...
...
Co mi sem lezete? Jakej Road Crash? Jakejch 25 mrtvých na železničním přejezdu? Sakra vidíte tu horu nevyřízený pošty a objednávek? Co mě votravujete s nějakejma mrtvejma? Máte už ten výkaz zisku za poslední měsíc? No tak koukejte padat...
...
Haló? Dobrý den pane Smith, jak se má pan Louda? Cože nemáte hotovost? Bankrot? No vlastně proč ne, ano koupím vaši společnost. Pět miliónů?... Není to moc? .... Já vím, že máte ty lukrativní pozemky, letiště v Gordon City by se mi hodilo, dobrá, pět miliónů...


---

Myslím, že nemá smysl pokračovat. Transport Tycoon to všechno začal, Deluxe verze krásně rozvedla a fanouškovská komunita s Open Transport Tycoon Deluxe dovedla k dokonalosti. Takže stahujte a bavte se alespoň tak dobře jako já!

Pro: Báječná nekončící zábava pro milovníky vláčků, autíček a letadýlek

Proti: Spousta drobností, které jsou ovšem v TTD a OTTD většinou odstraněny

+37
  • PC 90
Legenda strategických budovatelských strategií a jedna z nejlepších her vůbec. Byla spousta snah udělat nového nástupce Transport Tycoona, ale nikdy nedosáhly tak výborné hratelnosti jako originál. Není divu, že má stále tak velkou fanouškovskou základnu, která se snaží původní hru dále modifikovat. Jedna z mých TOP 10 her.

Pamatuji se, jak jsme se s kamarády chodili navštěvovat a vzájemně se chlubili, kdo má kolik peněz na kontě, kdo má víc vlaků nebo letadel, kolik máme 8-mi kolejných nádraží, kdo máme nejdelší vlakovou soupravu, radili jsme si, jak řešit semafory na železnici nebo jak se efektivně zbavit konkurence. Mým zvykem bylo i pojmenovávání měst názvy českých měst, přičemž ve městě svého bydliště jsem měl i sídlo společnosti.

Pro: hratelnost, dopravní tématika, zábavnost na dlouhé hodiny, kultovní hra

Proti: absence kvalitního pokračování (nepočítám-li TTD)

+18
  • PC 90
Velmi jedinečná dopravní strategie, kterou zná dneska snad každý počítačový fanda. Hra ve které se stanete ředitelem dopravní společnosti a máte vybudovat prosperující firmu. Hra je skvělá svoji jednoduchosti a to i grafiky, která se nezměnila ani když vyšla novější verze OTTD. Zároveň vás hra vtrhne do děje, kde máte vydělávat velké peníze a musíte proto zvážit, jaký nejvhodnější dopravní prostředek použijete k přepravě zboží. Nestavíte tedy jen bezmyšlenkovitě tratě, ale musí zvážit spoustu pro a proti a jestli se vám to výplatí. To dělá z TT skvělou obchodní strategii

Pro: dopravní strategie, jednoduchost,

Proti: Lodí a letadlem lze vozit jen pár druhů zboží

+12
  • PC 95
Jedna z nejlepsich her co jsem kdy vubec hral... Transport Tycoon totiz mam na svem HDD do dneska... A na to, ze hra vysla pred 13 lety, je to uspech.. Mozna jenom mam maly prehled, mozna mi neco uniklo, ale z meho pohledu, zatim neprisel nastupce Transport Tycoona, ktery by jeho myslenku dale rozvinul a byl lepsi. Grafika, byt je ve hre jednoducha, je plne dostacujici a nemam s ni zadne problemy ani po tech 13 letech, system sam o sobe je vicemene v ramci moznosti dokonaly. Deluxe verze tomu nasadila korunu opravou drobnych chyb a pridanim dalsich prostredi na stavbu nasi vlastni megalomanske dopravni spolecnosti. Vcetne sileneho sveta sladkosti.. :-)

Pro: Vyjimecna strategie. Na svoje stari dokonala.

Proti: Chybi Tranposrt Tycoon 2.

+7 +8 −1
  • PC 90
Transport Tycoon je fajn. Jedna z oldschool her, která trumfne a přežije i ty novodobé. Dokonalá ukázka toho, že kouzlo virtuální zábavy nespočívá v grafice, ale v nekonečných možnostech fantazie hráče. Je jen na hrajícím, zda začne svoji podnikatelskou kariéru v dopravním průmyslu rozvíjet na pevnině, ve vodě nebo ve vzduchu. Čarovný je taktéž fakt, že Transport Tycoon nemá žádný cíl, kterého by bylo třeba dosáhnout, a proto si ho ve vší té volnosti opět určuje každý sám. Co třeba ovládnout svět? :o)

Pro: nekonečná volnost, ekonomické prvky při výstavbě, rozmanité typy průmyslu a dopravy

Proti: není Transport Tycoon 2

+7
  • PC 95
Se Zephyrovým komentářem nemůžu než souhlasit. TT je vyjímečná hra a rovně se mi už dlouho drží na HDD. Nástupce vyšel - Locomotion, ale podle mne na Transporta nemá. TT je fakt výjímečná, dosud jepřekonaná hra, jíž bychom si v dnešní době komerčních rychlokvašek a patosů měli vážit. Co na tom, že je jí už 13 let. Za tu dobu ze své úžasné formy neztratila vůbec nic...

Pro: Naprosto vyjímečná hra, která i po 13 letech vládne dopravně-tycoonovskému žánru

Proti: Nic. Jen nechápu, že nevyšel Transport Tycoon 2. Vyšlý "nástupce " Locomotion tuto hru nepřekonal

+4 +6 −2
  • PC 95
Moje první hra na PC jenž přežila dlouhých 13 let až do dnška. Nyní hraju verzi OTTD. Má výrazně více možností, než původní TTD.

Pro: Stále neuvěřitelně chytlavá hra, jenž neustále vyvíjí celá řada fanoušků.

Proti: Nebyl bych proti 32bit barvám.

-4 +1 −5