Traktor Racer

09.06.2005

Že závodit se dá v podstatě na všem dokazuje hra Traktor Racer, která simuluje u nás nepříliš populární zábavu, jež se ale například v USA těší velké oblibě.

Hra sama však trochu klame svým názvem, protože jezdit v ní lze nejen v traktorech. K dispozici je celkem pět strojů a jen dva z toho jsou traktory, do plného počtu je doplňuje kombajn, nákladní automobil a cisterna. Rozdílný vzhled nemá bohužel žádný vliv na jízdní vlastnosti vozidla, a tak je výběr spíš na osobních sympatiích. Ovládání samotné je velmi jednoduché a vše se dá zvládnout jen s šipkami a klávesou pro klakson. Vše podtrhuje chybějící fyzikální model.

Tratí pro závodění je stejně jako vozidel pět a mají různé povrchy, ovšem rozdíl je opět jen v textuře a jízda na všech je úplně stejná. Mírné oživení mohou představovat pouze skokánky rozmístěné na trase, protože prostředí je jinak plně nezničitelné a jedinou věcí, o kterou se vozidlo hned nezastaví, jsou snopy slámy. Prohánět na tratích se lze ve dvou režimech, buď v režimu cvičení, které se dělí ještě na cvičnou jízdu a jízdu na čas nebo v režimu turnaj. Hra obsahuje multiplayer až pro pět hráčů po lokální síti.