Traitors Gate

18.05.2000

Tato adventura umožní hráči stát se tajným agentem Ravenem, vyslaným americkým Pentagonem pro britské korunovační klenoty uložené v bývalém vězení na londýnském hradě Tower. Cílem je ale klenoty zachránit, ne uloupit - Raven je má nahradit věrnými replikami, ve kterých jsou zabudovaná sledovací zařízení. Zadavatelé v Pentagonu totiž vědí o profesionálním zloději, zrádci v řadách britské MI-5, který chce klenoty ukrást doopravdy. Pokud se Ravenovi podaří klenoty vyměnit a zloděj je ukradne, prozradí nejenom sebe, ale i objednavatele loupeže. V přísně střeženém Toweru, který byl tvůrci hry co nejvěrněji okopírován do nejmenších detailů, se hlavní hrdina musí mít na pozoru před strážnými a všemi bezpečnostními zařízeními. Agent musí postupovat s chladností profesionála, nesmí nikoho zabít a zároveň pracovat tiše.

Pro tyto účely má sadu špiónských udělátek k deaktivování všech systémů, co mu budou stát v cestě za klenoty. Jeho odhalení by znamenalo mezinárodní skandál a pravděpodobně by způsobilo i nezvratnou ztrátu pravých klenotů, protože by už pravému zloději nestál po Ravenově zadržení nikdo v cestě.

Hra svým stylem, kdy se hráč plíží, skrývá před zraky stráží a hackuje bezpečnostní systémy v podobě různých puzzlů, navazuje na předchozí hru od stejných autorů, Safecracker, z roku 1997. Hledání kódu, karet ke dveřím a zmapování systému tunelů pod Towerem je základem agentova úspěchu.