TRS 2004 vám toho nabídne hodně. V základu obsahuje někloik herních map, na kterých se můžete jen tak volně projíždět s libovolnou vlakovou sestavou. Dále je tu pokročilejší část hry, herní scénáře, ve kterých musíte dodržovat stanovené pokyny. Asi nejdůležitějším prvkem je editor kolejiště, ve kterém si hráč tvoří vlastní hru. Může k tomu použít kteroukoliv herní mapu, nebo si vytvořit krajinu novou, pak může vlakům přidělovat různé příkazy, nebo jim stanovit jízdní řád. Sám se pak hráč může podílet na řízení jednoho z vlaků, nebo jen sledovat provoz z povzdálí. Editor má poměrně velkou škálu možností, co do tvorby. Má příjemné ovládání a obsahuje velké množství objektů. Detailní tvorba krajiny je však docela náročná na čas. Ve hře je i spousta utilit, např. správce stažených součástí. Je tu i možnost vytvořit funkční herní scénář podle specielního programovací jazyku. Ale nesetkal jsem se nikde s rozsáhlým kompletním popisem nebo návodem :( Škoda jen, že je ve hře tak málo jízdních scénářů, protože ty mě na celé hře bavily nejvíc.

Pro: Rozsáhlý editor kolejiště.

Proti: Ve své době velké HW požadavky, chyběl nástroj pro tvorbu scénářů.