Townsmen 4

20.03.2007

Čtvrtý regulérní díl strategické série Townsmen se v kampani se čtrnácti misemi či ve volné hře na šestici map vrací do raného středověku, kde se ocitáte v malém klášteře obklopeném hlubokými lesy. Zde se kromě uctívání vašeho Boha věnujete zajištění dostatečného množství potravy pro vaše spolubratry ve víře, stejně jako získávání další zdrojů, dřeva, železa i kamení, rozšiřování opatství a kolonizaci okolního území. V temných hvozdech totiž žijí domorodci, které obracíte na víru a občas se musíte utkat i s nepřátelskými kláštery v okolí.

Oproti předchozím částem vývojáři ke hře připojili nové typy budov, kromě kaple je to třeba knihovna nebo pivovar, s čímž souvisí i nové produkty a relikvie. Obchodovat tak kromě běžných surovin můžete i se svatými spisy nebo s pivem z vlastní produkce. Změny doznala i vizuální stránka hry a graficky zpracované menu s podrobným nastavením mnoha herních parametrů. U nás byla hra distribuována v české lokalizaci.

Na úspěch série navázala hra Townsmen 5 v roce 2008.

Tak tohle je velká nostalgie. V době, kdy nikdo neřešil, jaký má mobil CPU, GPU, RAM atp. (a vůbec nikdo tyhle informace neuváděl a nikoho nezajímaly - ty byly stěží dohledatelné v hlubinách specifikací), nikdo pořádně nevěděl, co je smartphone...a přes komunikační kabel (v lepším případě když to mobil uměl, v horším případě přes servisní kabel) se do mobilu cpaly .jre aplikace...žádný store nebyl k dispozici...není to tak dlouho, a přitom jako by to byly věky.