Total War: Rome II - Imperator Augustus Campaign Pack

16.09.2014

freeware
rozšíření

Imperator Augustus je třetí stahovatelná kampaň pro hru Total War: Rome II, která je součástí edice Emperor Edition a je také dostupná jako bezplatné DLC pro stávající vlastníky základní hry. Kampaň se odehrává v roce 42 před naším letopočtem během politického chaosu po nečekané vraždě Gaia Julia Caesara. Republika je na pokraji zhroucení, nicméně po spiknutí je rozčleněna mezi tři významné členy druhého Triumvirátu, kteří se snaží udržet věhlasnou budoucnost Říma. Nicméně brzo se projeví mezi nimi rivalita, která vyúsťuje o boj o vedoucí pozici, včetně prohlášení za prvního císaře Říma.

Kromě zhostění se role Marka Aurelia Augusta, Marka Lepida a Gaia Octavia na hráče čeká několik nových hratelných frakcí – Pompejané, Iceni, Markomani, Dákové, Egypťané, Parthové a Arméni. Rozšíření mimo jiné pro základní hru vylepšuje politický systém, renovované řetězce staveb, vyváženější souboje a zlepšení vizuálních prvků v souboji. Jednotlivé tahy jsou zkráceny na délku jednoho ročního období.

Tento datadisk dostali, pokud vím, "zdarma" všichni hráči - nedá se už nekoupit s původní hrou. Zkrátka - je to vlastně takovej obrovskej patch, kterej původní zabugovanej koncept hry Rome 2 (která byla po vydání téměř nehratelná) opravuje a vylepšuje.

Mimo tyto vylepšení však přináší i novou kampaň - tedy období od smrti Julia Caesara.

Ačkoliv je mapa (a regiony) mírně obměněna, je znát zoufalá snaha autorů použít maximum z původní hry. Často jsou tak vedlejší frakce prostě zkopírovány, akorát je třeba obměněna jejich startovní pozice a název - třeba speciálně Skýthové jsou takto nehezky odbyti. Změny tedy postihly spíš jen hratelné frakce.

Celkově se ale jedná o další vskutku velkolepou kampaň na obrovské mapě (Evropa, sever Afriky i část Asie) a tomu, kdo prošel původní tažení a rád by si hru připomenul v lehce jinym kabátu (což byl můj případ), není tato kampaň vůbec špatná. Ovšem těm, který koncept ROME 2 nezaujal už napoprvé, nemá už toto DLC příliš co novýho nabídnout, bohužel.

70%

Pro: Pozitiva původní hry, 4 tahy za rok, zpracování nového období, velikost mapy.

Proti: Negativa původní hry, příliš podobné s hlavní kampaní, zkopírované vedlejší národy.