@Kosi.. (09.03.2021 19:24): je škoda, že ty frakce z jedničky dostaly ve dvojce zvláštní péči, která zpětně v jedničce není. Ale na druhou stranu aby sis je ve dvojce odemkl, stejně potřebuješ jedničku. Tak si ji nekupval zbytečně.
A ať se tedy líbí! :)
@SilentWolf (22.01.2021 19:49): Warhammer a nejrůznější fantasy s typickými archetypy, jako jsou trpaslíci, elfové, čarodějové, draci jsou ovlivněné hlavně Tolkienem (ale né nutně!), zatímco Tolkien čerpal především z britsko-isrské, slovanské, germánské, skandinávské mytologie a folklóru. Třeba radagast hnědý může být inspirován krkonošem, jména trpaslíků jsou zase ze severu, atd...

A nezapomínej třeba i na dračák, Narnii, atd. atd. atd. Sakra, vždyť WHFB má analogie i na zeleného rytíře, který je z britské básně... :-D
Inspirace je možná, ale nevsázel bych na ní své boty.

Ale co mám na WH nejraději, je právě ten kýč, má to vše, není to extrémně složité, máš tam jasně definované zlo/dobro, a kdo chce hloubku, tak si jí tam i tak najde a třeba zjistí, že to dobro není zase takové dobro.
@SilentWolf (22.01.2021 18:55): No počkej, "protože ho pak kopírovaly snad všemožné fantasy", první edice vyšla v roce 1983 jako stolní hra. Je pravda že WHFB je snad slátaninou všeho existujícího fantasy na steroidech a můžeš tam najít analogii snad na úplně všem kromě skavenů. Ale že by ho vykrádali ostatní fantasy, to slyším snad prvně... :-D
Vím ale že StarCraft měl být původně W40k hrou (jaká škoda) a že film Ve jménu krále od Uwe Bolla měl mít s warhammerem taky co dočinění, naštěstí ale nakonec nemá. :-D
@Kosi.. (22.01.2021 17:08): paradoxně zrovna v tom Warhammeru budeš skoro vše znát, protože ho pak kopírovaly snad všemožné fantasy. Mapa připomíná skutečnou zeměkouli. Máš tam "Drákulu", hrdiny z Warcraftu, rytíře jak z Artušovských legend, fantasy Vikingy, Fantasy Egypt.

Nemyslím si, že budeš nějak ztracený..:)
@Kosi.. (22.01.2021 17:08): V tomhle je TW warhammer právě dobrej, představí ti to univerzum. Musíš brát v úvahu, že ačkoliv k tomu je tuna knížek, pořád to vzniklo jako stolní hra, kde si banda nerdů barví své mikroskopické válečníky. :-D
@Gordon (22.01.2021 08:49): Je pravda, že mod Third Age (tuším na Medieval 2) byl skvělej a tam mi to fantasy vůbec nevadilo.
Nicméně Warhammer neznám a tak se bojím, že by mě "cizí" univerzum tak neoslovilo...
davidjaho: Máš pravdu, editnu to at nematu ostatní, díky za upozornění!

SilentWolf: No fantasy (Warhammer) jsem vynechal vědomně, ale Čína i Británie mě hodně lákala. Bohužel čas kterej na gamesky mám se stále krátí. Patrně si to radši (zatím) nechám ujít. :)
@Kosi.. (komentář): Opustit sérii? Vždyť teď to teprv jede bomby.. Three Kingdoms je nejlepší Total War ever a Warhammer zase nejnadupanější fantasy strategie ever. A to jsem nebyl fanoušek Warhammeru.
Neznáte někdo návod jak vyhrát bitvu u Adriánopole? Hrál jsem tuhle bitvu v prologu několikrát a pořád mi to nejde vyhrát. Zváštní že mi útočí na armádu která má 19 jednotek pitom jich v bitvě mám mnohem míň a to mi měla ještě napomoc přijít jedna armáda která stála u mé napadené armády.
Je nejaký mod ktorý urýchľuje AI kolo v kampani? Pozerám workshop a zatiaĺ nič.
Jelikož jsem hrál za Huny, tak devastování bylo moje hlavní činnost....pohled na půlku světa v plamenech je k nezaplacení :-D
Jak na vás působí to devastování měst? Na můj vkus je kolonizace moc nákladná.